YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocaeli'de operasyon: 13 kişi gözaltında
Kocaeli'de operasyon: 13 kişi gözaltında
09 Mart 2012 17:01
Kocaeli'de cezaevine silah, uyuşturucu, telefon ve çilingir malzemesi soktukları öne sürülen 1'i infaz koruma memuru 13 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli 1 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na ocak ayında bir kişinin silah sokmaya çalışırken yakalanması üzerine soruşturma başlatıldı.

Kocaeli Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bir süre devam eden araştırmanın ardından İstanbul, Kocaeli ve Ankara'da çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda cezaevine silah, uyuşturucu, telefon ve çilingir malzemesi soktukları öne sürülen O.R, K.R, S.D, S.G, E.S, S.T, H.Ç, R.K, T.G, S.G, N.B, A.V ve ismi açıklanmayan Kocaeli 1 No'lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumumunda görevli bir infaz koruma memuru gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında, cezaevine yasa dışı yollarla daha önce sokulan malzemeleri aldığı öne sürülen hükümlüler İ.S, M.R. ve R.A hakkında ise soruşturma başlatıldı.

Bu arada, cezaevinde yapılan aramalarda şüphelilerce cezaevine sokulduğu iddia edilen 1 tabanca, 15 mermi, bir miktar esrar, cep telefonu ve çilingir malzemesi ele geçirildi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne getirilen şüphelilerden 12'si emniyetteki işlemlerinin ardından Kandıra Adliyesine sevk edildi. Bu arada, kimliği açıklamayan infaz koruma memurunun sorgusunun sürdüğü bildirildi.

Öte yandan şüphelilerin, malzemeleri özel olarak hazırladıkları ayakkabı ve gemi maketleriyle cezaevine soktuğunu belirten yetkililer, soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini kaydetti.  (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler