YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocaeli'de 33 asker daha adliyeye sevk edildi
Kocaeli'de 33 asker daha adliyeye sevk edildi
21 Temmuz 2016 06:18
Kocaeli'de, aralarında kurmay albay, yüzbaşı, üsteğmen ve astsubayların bulunduğu 33 asker daha adliyeye sevk edildi

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan, aralarında kurmay albay, yüzbaşı, üsteğmen, astsubay ve erlerin bulunduğu 33 asker daha adliyeye gönderildi.

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Başsavcılığınca darbeye teşebbüse kalkışan askeri personel hakkında başlatılan soruşturmada gözaltına alınanlardan 33'ünün daha İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Aralarında kurmay albay, yüzbaşı, üsteğmen, astsubay ve erlerin bulunduğu 33 asker, geniş güvenlik önlemi altında adliyeye sevk edildi.

Daha önce adliyeye sevk edilen Gölcük Donanma Komutanlığı ve 1. Motorlu Piyade Tugayı Seymen Tank Taburunda görevli Yüzbaşı Harun İlaslan, Yüzbaşı Hakan Güler, 2 üsteğmen, 1 teğmen, 6 astsubay, 10 uzman çavuş olmak üzere 21 kişi tutuklanmıştı. 3 astsubay, 3 uzman çavuş ve 8 er, adli kontrol ve yurt dışı çıkış yasağı şartıyla serbest bırakılmıştı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele operasyon düzenlenmesi emrini verdiği öne sürülen Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma'nın aralarında bulunduğu 6 asker, dün adliyeye gönderilmişti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler