YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kobani'yi rögar kapağı sökerek kutladılar!
Kobani'yi rögar kapağı sökerek kutladılar!
28 Ocak 2015 01:27
Diyarbakır'da Kobani kutlamaları sonrası ortalık karıştı. Yüzü maskeli kişiler yolu trafiğe kapatarak polise taşlarla saldırdı. Polis şiddet yanlısı gruba biber gazı ile müdahale etti.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesindeki Batıkent Meydanı’nda öğlen saatlerinde başlayan kutlamalar sona erdi. Kutlamaların sona ermesiyle yüzleri maskeli bir grup Emek Caddesi’ne yürüdü. Çöp konteynırlarını yola atan grup, araçların geçişini engelledi.

797362.jpg

Olay yerine çok sayıda zırhlı araç geldi. Polis ekiplerini taş yağmuruna tutan gruba polis biber gazıyla müdahale etti. Ara sokaklara dağılan gruplar polislere taş atmaya devam etti. Bölgeye bu kez Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) gönderildi. Gruba tazyikli su ile müdahale edildi.

797359.jpg

Rögar kapaklarını söktüler

Olayların çıktığı Emek Caddesi’ne gelen çok sayıdaki zırhlı araç cadde üzerinde rögarların olmadığını fark etti. Gruba müdahale etmemesi için cadde üzerinde bulunan rögar kapakları göstericiler tarafından yerinden çıkartıldı. Polis ekiplerin geçmekte zorlandığı yolda bir süre sonra vatandaşlar sökülen rögar kapaklarını yerine taktı. Bölgede gerginlik sürüyor.

 

İHA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler