YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kobani protestocularına 647 yıl hapis istemi
Kobani protestocularına 647 yıl hapis istemi
16 Aralık 2014 13:39
Iğdır'da, IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto eylemlerinin sonrasında tutuklanan 20 kişi hakkında iddianame hazırlandı.

İddianamede, 9 Ekim'de Kobani'de meydana gelen gelişmeleri protesto etmek amacıyla Demokratik Bölgeler Partisi önünde yapılan basın açıklamasının ardından 80 kişilik grubun, yasa dışı sloganlar atarak yürüyüşe geçtikleri belirtildi. Protestocuların, Cumhuriyet Mahallesi Karadeniz Sokak'ta polise taşlı saldırıda bulunduğu ileri sürülen iddianamede, olaylara ilişkin görüntülerde çok sayıda kişinin tespit edildiği aktarıldı. Pakistan'da Taliban askeri okulu bastı: 100'den fazla ölü var

İncelenen görüntülerin ardından tespit edilen 20 kişinin, emniyet ekiplerince gözaltına alındığı kaydedilen iddianamede, bu kişilerin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı anımsatıldı.

Sanıklardan 3'ü için terör örgütü üyeliği, polise mukavemet, özel mülke, kamu malına zarar ve gösteri kanununa muhalefetten 40'ar olmak üzere toplamda 120 yıl, diğer sanıklar için de 31'er yıl hapis cezası istenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler