YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koalisyonun olup olmayacağı o tarihte belli olacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, koalisyon görüşmeleri kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesi sona erdi. Görüşme sonrasında Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de açıklamalarda bulundu.
Koalisyonun olup olmayacağı o tarihte belli olacak
11 Ağustos 2015 / 09:10 Güncelleme: 11 Ağustos 2015 / 09:11

Ömer Çelik'in açıklamaları şu şekilde;

CHP ile beraber yürüttüğümüz istikşafi görüşmelerde hangi bakanımızın alanına  giren bir konu varsa onu ilgili bakanlarımızın gündemine getirdik.

Yemekli bir görüşme oldu yaklaşık 4,5 saat sürdü. Türkiye'yi hükümetsiz bırakmama sorumluluğu içerisinde her iki genel başkan en geniş yelpazede çeşitli değerlendirmelerde bulundular.

Herhangi bir sonuca bağlanmadı

Uzlaşılan konular ve anlaşılamayan konularda her iki genel başkan görüşlerini ifade ettiler. Gelinmiş noktada şu anda bugün itibari ile bu görüşme herhangi bir sonuca bağlanmış değil. Genel Başkanlar tekrar bir araya gelecekler.

Türkiye siyasi hayatında, iki ana damarın aynı zaman iki zıt partinin bir araya gelmesi başlı başına Türk siyasi hayatı bakımından bir kazanımdır.

Her iki genel başkan konuşulan konuları, kendi yetkili kurullarına gönderecekler arkasından da Perşembe ve Cuma günü nasıl bir sonuç çıktığıyla ilgili nihai değerlendirmeyi kendi aralarında yapacaklar.

Her konuda anlaşmak mümkün değil

Bugün soluksuz bir sohbet ve değerlendirme oldu. Biz şu ana kadar bu görüşmelerin samimi bir gayret içerisinde yürümesine, titiz bir biçimde olmasına gayret sarfediyoruz. Zaten bu iki zıt partinin her konuda anlaşması demek tarihin sonunun Türkiye'de gelmesi demektir.

Başbaşa bir görüşme gerçekleşmedi. Siyaset bir aritmetik meselesi değil. Her iki genel başkanın mutabık olacağı son nokta koyuluncaya kadar her konuda anlaşılmadan hiçbir konuda anlaşılmamıştır prensibi geçerlidir.

Son noktayı koyana kadar ilk günlerdeyiz

Türkiye için en iyi formülü bulabilmek için tabiki samimi bir gayret var. Son noktayı koyana kadar yine ilk gündeyiz. Bizim işimiz görüşmelerin tam olarak yapılması ve bir tablonun ortaya çıkmasını değerlendirmektir.

chp ile iktidar
 // ali al
ak parti chp ile hökümet kurar ise zokayı yutmuş demektir. Doğan gurubu ve dış mihraklar bayram yapıyor. ak parti ya MHP ile seçim hökümeti kor yada tekrar seçim kararı al. yoksa anapa dönersin. ha buraya yazıyorum. CHP HDP nin versiyonudur. Millete karşı çok büyük bir oyun var. lütfen millete dön......
11 Ağustos 2015 Salı 13:07
Vikariaten
 // Ismail
De bulusalim...
11 Ağustos 2015 00:09
Vikariaten
 // Ismail
Bir kürdüm ben hdp e Benim Hic Bir Seyimi temsil etmiyor mhp desem oda kücük düsünüyor cünkü oda türkcülügü düsünüyor gelin hepimiz akp...
11 Ağustos 2015 00:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler