YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koalisyon masasında neler oldu?
Hükümet kurma süresinin dolmasına 11 gün kaldı. AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu ile CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun koalisyon için yaptıkları görüşme olumsuz sonuçlandı. Peki 34 günlük hükümet kurma süreci nasıl gelişti?
Koalisyon masasında neler oldu?
14 Ağustos 2015 / 08:13 Güncelleme: 14 Ağustos 2015 / 08:20

Davutoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün koalisyon için nihai kararı vermek üzere biraraya geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan hükümeti kurma görevini almasından itibaren 34 gün süre geride kaldı. Yasaya göre hükümetin kalan 11 gün içinde kurulması gerekiyor.

Hükümeti kurma görevini aldıktan sonra CHP-MHP ve HDP ile ilk tur görüşmenin ardından AK Parti ile CHP heyetleri yaklaşık 35 saat görüştü. AK Parti ile CHP arasında gerçekleştirilen istikşafi görüşmeler, 5 ayrı oturumda yaklaşık 35 saat sürdü.

İstişafı görüşmelerin ardından heyetlerin sunduğu raporlar doğrultusunda 10 Ağustos'ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ikinci kez bir araya geldi. Davutoğlu ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün koalisyon için nihai kararı vermek üzere biraraya geldi.

Koalisyon için yaptıklan son görüşme olumsuz sonuçlandı. Liderler yaptıkları açıklamada erken seçim dedi.

İşte adım adım koalisyon görüşmeleri:

k1-005.jpg

 

YENİ ŞAFAK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler