YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koalisyon döneminin 'Pembe Haberler'i gerçek oldu
Bir zamanlar üzerinde yalnızca ironi yapılabilen ve hep hayalleri süsleyen çoğu olay, artık Türkiye'nin gerçeği oldu.
Koalisyon döneminin 'Pembe Haberler'i gerçek oldu
22 Mart 2015 / 22:27 Güncelleme: 22 Mart 2015 / 22:29

90'lı yıllar Türkiyesi, koalisyona mahkum bir Türkiye'ydi. İktidarda çok başlılığın hakim olduğu o yıllarda Türkiye'nin herhangi bir konuda karar alması deveye hendek atlatmaktan zordu neredeyse. Koalisyon ortaklarından birinin evet dediğine diğeri hayır derken, dönemin gazete manşetlerinde de istikrarsız ve geleceği belirsiz bir Türkiye fotoğrafı vardı.
 
"Pembe Haberler"

Bugün, o dönemin özeti niteliğinde bir küpür paylaşıldı sosyal medyada. Bir kez daha hatırladık ki Türkiye'de bir zamanlar bazı şeyler yalnızca ulaşılması güç bir hayaldi ve ironi malzemesi olarak kaldı.
 
Türkiye deve yüküyle borçlu olduğu IMF'ye borç veremez, milli gelir asla 10 bin dolara çıkamaz ve kendi uydusunu üretemezdi.

Hayaller gerçek oldu

Bir zamanlar hayaldi, gerçek oldu. Türkiye, Ak Parti iktidarı ile önce istikrarı yakaladı. Seslerin değil politikaların yarışması Eurovision'da Sertap Erener birinci oldu, Türkiye Eurovision'a rest çeker konuma geldi. Kişi başına düşen milli gelir 10 bini aştı, artık IMF'den borç almıyor IMF'ye borç veriyoruz. Üstelik Türkiye artık kendi uydusunu üretiyor.

220320151852367618988_2.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler