YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Klasörler Silivri'ye gönderildi
Klasörler Silivri'ye gönderildi
15 Aralık 2010 13:09
"Balyoz Hareket Planı" iddiasıyla ilgili davanın delil klasörleri yoğun güvenlik önlemleri altında Silivri'ye gönderildi.

Balyoz Harekat planına ilişkin davanın ilk duruşması, Ergenekon davalarının da görüldüğü Silivri cezaevinin hemen yanındaki mahkeme salonunda yarın görülmeye başlanacak.

Davanın görüleceği İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dava dosyaları ve ek klasörler, yoğun güvenlik önlemleri altında Silivri'ye gönderildi. Silivri ilçe ve cezaevi tabur komutanları da görülecek olan davada alınması gereken tedbirlerle alakalı bilgi alışverişinde bulunmak üzere mahkeme heyetiyle görüşmek üzere Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi.

Balyoz Güvelik Harekat Planı Davası’na ait 183 klasör Adalet Bakanlığı’na ait bir minibüs ile davanın görüleceği Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’nün yanındaki duruşma salonuna gönderildi. Davaya ilişkin binlerce sayfa belge ve delilin yer aldığı dosyaların yüklenmesinin ardından Davayı görecek olan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi kalem personeli de aynı minibüs ile Silivri’ye gitti. Özel Harekat ve Terörle Mücadele Şube Müdüdrlüğü'ne ait iki araç da dava klasörlerini götüren minibüse, Silivri'ye kadar eşlik etti.

Öte yandan Silivri İlçe Jandarma Komutanı ile Cezaevi içinde buluna Jandarma tabur Komutanı da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Beşiktaş’taki adliye binasına gelerek davanın görüleceği İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ile dava sürecinde alınacak güvelik tedbirlerini görüştü.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler