YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Klasörler el arabalarıyla asansöre taşındı
Klasörler el arabalarıyla asansöre taşındı
Klasörler el arabalarıyla asansöre taşındı
18 Temmuz 2008 / 14:14 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon soruşturmasını Levent'teki Ticaret Mahkemesi binasında yürüttükleri için savcıların oradaki odalarında bulunan 441 klasör, Beşiktaş'taki adliyede hazırlanan özel yerine taşındı. Taşınma işlemi sırasında basın mensuplarına katı yasaklar uygulandı. Çevik kuvvet kalkanlarla önlem aldı ama basın mensupları, "Gerekirse gözaltına alın, görevimizi yapacağız" diyerek uzaktan da olsa klasörlerin fotoğraflarını çekti.


Ergenekon soruşturması kapsamında oluşturulan 441 klasör bugün yargılamanın yapılacağı mahkemenin bulunduğu İstanbul Beşiktaş'taki adliye binasına getirildi.


Levent'teki ticaret mahkemeleri binasından beyaz bir minibüse yüklenen 441 klasör, geniş güvenlik önlmleri altında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Beyaz minibüs protokol kapısından adliye bahçesine alınırken, kimin verdiği belli olmayan bir emir uygulanarak basın mensuplarının ergenekon klasörlerinin görüntülerini alması da engellendi.


ÇEVİK KUVVET POLİSİ KALKANLARLA DOSYALARIN GÖRÜNTÜLENMESİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTI
Gazetecilerin bulundukları alanın cadde olması nedeniyle kendilerine müdahale edilmemesi gerektiğini söylemeleri üzerine, olay yerine çağrılan ve ellerinde kalkanlar bulunan Çevik Kuvvet görevlileri, dosyaların önünü kapatarak, basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalıştı.
Basın mensupları'nın "Biz görevimizi yapıyoruz" uyarısına aldırmayan görevli polisler, muhabirleri kaldırımdan da indirerek kapının önünden uzaklaştırdı. Bunun üzerine görevli muhabirler, "Gerekirse gözaltına alınırık, ama görevimizi yapmamazı engel olmamalısınız" diyerek görüntüleme çalışmasını yaptı.


441 KLASÖR EL ARABALARIYLA ASANSÖRE TAŞINDI
Beyaz bir minibüsle Beşiktaş'taki adliyeye getirilen 441 klasör, el arabalarıyla içeri taşınarak asansöre yüklendi ve 13. Ağır Ceza Mahkemesinin  bulunduğu koridorda ve mahkeme heyeti başkanının odasının yanında yapılan özel bölüme taşındı. 441 klasör küçük bir oda şeklinde olan ve içinde raflar yer alan bu bölümün içine yerleştirildi.


İddianamenin düştüğü 13. Ağır Ceza Mahkemesi üyelerinin iddianameyi incelemesi ise devam ediyor. GAZETEPORT

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler