YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KKTC'de uygulanması söz konusu değil
KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Türkiye'de gündeme gelen eğitimde "4 4 4" sisteminin KKTC'de de uygulanmasının şu an itibarıyla sözkonusu olmadığını söyledi.
KKTC'de uygulanması söz konusu değil
20 Mart 2012 / 16:10 Güncelleme: 20 Mart 2012 / 16:16

Bakanlık'tan yapılan açıklamaya göre Dürüst, Güzleyurt bölgesinde bazı okulları ziyaretinde, 23 Nisan ve 19 Mayıs kutlamalarının da planlandığı gibi devam edeceğini bildirdi.

Hedefin kaliteli bir gençlik yetiştirmek olduğunu ifade eden Dürüst, öğretmenlerin başarısının gelecek nesillerin ve KKTC devletinin başarısı olarak ortaya çıkacağını, bu konuda tüm öğretmenlere güveninin tam olduğunu kaydetti.

Milli eğitim sistemini bir siyasi görüş olarak değil, bütünleştirici bir anlayışla hayata geçirdiklerini dile geitren Dürüst, teknolojinin gerektirdiği çağdaş donanımları okullara taşımak ve eğitim sistemini daha da geliştirmek için uğraş verdiklerini anlattı.

Dürüst, Türkiye'deki "4 4 4" sisteminin şu an KKTC'de uygulanmasının söz konusu olmadığını belirterek, 23 Nisan ve 19 Mayıs törenlerinin iptalinin de söz konusu olmadığını, kutlamaların KKTC’de her yıl gerçekleştirildiği gibi yapılacağını kaydetti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler