YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KKTC'de milletvekilliğini kazanan isimler
KKTC'de milletvekilliğini kazanan isimler
29 Temmuz 2013 13:07
KKTC’de dün gerçekleştirilen Milletvekilliği Erken Genel Seçimlerinde Meclis’e girmeye hak kazanan 50 milletvekilinin ismi belli oldu.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan İrsen Küçük milletvekili olarak seçilemezken 21 milletvekili ile yarışı önde bitiren Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu üçüncü sıradan seçilebildi. Kısa süre Başbakanlık yapan Siber Siber ,seçimlerde öne çıkan isim oldu. Kıbrıslı seçmenler yeni yüzlere şans tanıyarak bir çok eski politikacıyı meclise göndermediler.Yüksek Seçim Kurulu’ndan alınan kesin olmayan resmi sonuçlara göre partilerin ilçelere göre milletvekilliğini kazanan adayları şu şekilde belirlendi:

Lefkoşa

Cumhuriyetçi Türk Partisi - Birleşik-Güçler (CTP-BG): Sibel Siber, Tufan Erhürman, Özdil Nami, Özkan Yorgancıoğlu, Ahmet Gülle, Birikim Özgür, Doğuş Derya.

Ulusal Birlik Partisi(UBP): Tahsin Ertuğruloğlu, Faiz Sucuoğlu, Ersin Tatar, Hüseyin Özgürgün.

Demokrat Parti - Ulusal Güçler (DP-UG): Serdar Denktaş, Mustafa Arabacıoğlu, Hasan Taçoy, Zorlu Töre.

Toplumcu Demokrasi Parti (TDP): Mehmet Çakıcı.

Mağusa

CTP-BG: Teberrüken Uluçay, Asım Akansoy, Mustafa Ferdi Soyer, Erkut Şahali, Dr. Arif Albayrak.

UBP: Sunat Atun, Hamza Ersan Saner, Erdal Özcenk, Dursun Oğuz.

DP-UG: Ahmet Kaşif, Fikri Ataoğlu, Hakan Dinçyürek.

TDP: Hüseyin Angolemli

Girne

CTP-BG: Abbas Sınay, Salih İzbul, Fazilet Özdenefe Kürşat, Ömer Soyer Kalyoncu.

UBP: Ünal Üstel, Kutlu Evren, İzlem Gürçağ.

DP-UG: Özdemir Berova, Esat Ergün Serdaroğlu.

TDP: Zeki Çeler.

Güzelyurt

CTP-BG: Armağan Candan, Mehmet Çağlar, Dr. Hüseyin Erçal.

UBP: Dr. Ali Pilli, Kemal Dürüst

DP-UG: Menteş Gündüz.

İskele

CTP-BG: Önder Sennaroğlu, Biray Hamzaoğulları.

DP-UG: Hüseyin Alanlı, Dr. Hamit Bakırcı.

UBP: Nazım Çavuşoğlu".

 

İHA

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler