YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızımızın cenazesini kurtarın
Kızımızın cenazesini kurtarın
10 Kasım 2011 07:59
PKK'lının ailesi görevliye yalvardı: Kızımızın cenazesini onlardan kurtarın
Hakkâri'nin Çukurca ilçesi Kazan Vadisi'nde ölü ele geçirilen PKK'lıların cenazeleri Malatya'daki adli tıp kurumundan alınarak çeşitli illerde toprağa veriliyor.

Terör örgütü de cenazeler üzerinden halkı sokağa dökmeye çalışıyor. PKK'nın çatı örgütü KCK'nın bu amaçla BDP'li bazı milletvekillerine baskı yaptığı ileri sürülüyor. Öldürülen teröristlerin ailelerinin milletvekilleri aracılığıyla ikna edilmesi ve cenazelerin şehir merkezlerinde dolaştırılması için büyük çaba gösteriliyor. Teröristlerin aileleri ise tepkili. Edinilen bilgilere göre kızlarının cenazesini almak için morga giren bir aile, güvenlik görevlilerine dışarıda bekleyen BDP'lileri gösterdi. "Kızımızın cenazesini onlara vermeyin. Bize baskı yapıyorlar. Cenazemize bile sahip çıkartmıyorlar." diye yalvardı. Antalya'da ölen canlı bombanın cenazesi Muş'a götürülürken de benzer bir gelişme yaşandı. BDP'li Emine Ayna ve bir grup partili, Silvan yolu üzerinde durdurdukları cenaze aracının Diyarbakır'a geri dönmesini istedi. Ancak aileyi ikna edemediler.

Diyarbakır-Silvan yolunda cenaze baskısı

Antalya'daki canlı bomba eyleminde ölen PKK'lı Rezzan Balta'nın cenazesi memleketine götürülürken cenaze aracı BDP'liler tarafından durduruldu. KCK'nın talimatıyla BDP'li Emine Ayna ve beraberindeki bir grup partili Diyarbakır merkezde yakalayamadığı cenaze aracına Silvan yolu 20. kilometresinde yetişti. Ölen PKK'lının ailesini Diyarbakır'a geri dönmek için ikna etmeye çalışan BDP'lilerin bu isteğini aile kabul etmedi. Cenaze Muş'a götürüldü. Önümüzdeki günlerde Malatya'daki terörist cenazelerinin toprağa verilecek olması nedeniyle KCK'nın cenazeleri şehir merkezlerinde dolaştırarak, eylem yaptırma talimatı verdiği ortaya çıktı. KCK'nın siyasiler aracılığıyla cenazeleri şehir merkezinde dolaştırıp, halkı galeyana getirerek kepenk kapatma, korsan gösteri düzenleme, molotoflu saldırı yapmaya çalıştığı belirtildi. KCK'nın özellikle BDP'li milletvekilleri Emine Ayna, Gültan Kışanak, Ayla Akat Ata ve Demir Çelik'e cenaze törenlerinde 'Kitleyi polis ve jandarmayla karşı karşıya getirin' talimatı verdiği, bunu baskıyla yaptırmaya çalıştığı, güvenlik güçleri tarafından rapor edildi.

KIZIMIZIN CENAZESİNİ ONLARDAN KURTARIN

Çocuklarının kandırılarak dağa çıkarıldığını aktaran aileler, cenazelerin KCK tarafından kullanılmasına tepki gösteriyor. Kazan vadisinde ölü ele geçirilen ve Malatya'ya getirilen kızlarının cenazesini almaya giden bir ailenin yaşadığı olay bunun en büyük örneği. Kızlarının cenazesini almak için morga giren ailenin, içeride görevli olan bir yetkiliye dışarıda bekleyen BDP'lileri gösterek, "Lütfen kızımızın cenazesini onlara vermeyin. Bize baskı yapıyorlar. Dışarıda bizi bekliyorlar. Cenazemize bile sahip çıkartmıyorlar." dediği öğrenildi.

insaf
 // Ahmet
Yahu BDP ve arkasındakiler, bu kadar alçaldınızda hala sizi yönetenler bıkmadı ve hala ülkeye ne kadar zarar verilse kardır diye düşünüyorlar. Yazık bu millete ve artık uyan ey vatandaş bak ne oldukları açıkca belli olan teröristler senin, düşman yaptıkları çocuklarının üzerinden siyaset yapıyorlar... hem asker ve polis hemde terörist cenazelerinde bıyık altından gülüyor ve barış gelsin diye oyun oynuyorlar......
10 Kasım 2011 13:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler