YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kızıldağ tekrar Türkmenlerin eline geçti
Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Türkmen birlikler, dün kaybettikleri Kızıldağ tepesini geri almak için saldırıya geçti. Bölgeden gelen bilgilere göre Kızıldağ tekrar Türkmenlerin eline geçti.
Kızıldağ tekrar Türkmenlerin eline geçti
27 Kasım 2015 / 09:28 Güncelleme: 27 Kasım 2015 / 09:34

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türkmen muhalifler, sabahın ilk saatlerinde Bayırbucak Türkmen bölgesindeki Kızıldağ tepesine operasyon başlattı. 

Bölgedeki şiddetli çatışmalar devam ederken, yerel kaynaklar, Türkmenlerin bölgede ilerleme kaydettiklerini bildirdi. 

Son günlerde rejimin karadan, Rusya'nın havadan saldırılarına maruz kalan Kızıldağ, rejim ve muhalifler arasında sık sık el değiştiriyor. 

Türkiye'ye 5 kilometre mesafedeki Kızıldağ, bölgedeki en yüksek dağ olması nedeniyle stratejik önem taşıyor.

Kızıldağ, Türkiye sınırına 500 metre mesafede bulunan bölgenin en doğu ucu olan Yamadı'ya kadar atış üstünlüğü sağlıyor. Rejim güçleri bu tepeyi tam olarak ele geçirirse Kızıldağ'dan Yamadı'ya kadar on Türkmen köyünü topçu atışıyla vurabilir.

 // fatih
Bayırbucak Türkiyeye ilhak edilsin......
27 Kasım 2015 Cuma 15:07
 // M kececiler
A hakan ve onun gibiler bizim uçağımız düşürüldüğünde ne söylemişti acaba bakmak lazim Rabbim yar ve YARDIMCINIZ olsun biz sizleri allah için seviyoruz...
27 Kasım 2015 10:58
 // M kececiler
Ahmet hakan 12 saniye ihlalleri ne olacak gibi diyor ve ağzının payını alıyor payını verenler sağolsun bu ülke sahipsiz degil...
27 Kasım 2015 10:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler