YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kıyametin kopmayacağını söylemiştim"
Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, cezaevinden çıktıktan sonra ilk şehir dışı ziyaretini Isparta’ya gerçekleştirdi.
"Kıyametin kopmayacağını söylemiştim"
22 Aralık 2012 / 08:46 Güncelleme: 22 Aralık 2012 / 08:52

 

Kaldığı Barida Otel’de kaldığı otelde gazetecilere açıklamada bulunan Cübbeli Ahmet Hoca, ‘Cezaevinden çıktıktan sonra gelen gidenimiz çok oldu. İstanbul’dan ayrılamadık. Biraz hava değişikliği hem de 20 sene önce gelmiştim buraya ama tam olarak türbeleri velileri ziyaret edememiştim. İçimde ukde vardı. İlleri esas ziyaret amacım evliyaların türbelerini ziyarettir. Burada da Fatih Sultan Mehmet Han’ın hocası Abdülkadir Habibi Hazretleri’nin türbesi var. 28 kadar ehli beytten kıymetli zatlar var.
 
Kıymetli Valimiz Memduh Oğuz’la 30 senedir hukukumuz var. Onu da ziyaret ettik. Cuma namazını Ulu Cami’de kıldık.  Eğirdir’de ziyaretler yaptık. Diğer ziyaretleri de yapacağız. Ölüler ve diriler olmak üzere değer verdiğimiz kimseleri ziyaret ediyoruz” dedi.
 
Gazetecilerin Vali Memduh Oğuz  tarafından ortaya konan ilim Şehri Isparta projesine ilişkin de Ahmet Mahmut Ünlü, “Isparta’nın  ilimle ilgisini  Sayın Vali'den duydum. Mutlaka her ilde ulema yetişmiştir. Ama Osmanlı’da 28  reisü-l ulema olduğunu, 8 şeyhülislam olduğunu öğrendim. Ulu Cami’nin olması bana mana veriyor.  Nüfus azken tarihte 49 medresenin bulunması burada hem dini hem fen ilimlerinin okutulduğunu bilmiyordum.
 
Isparta hak ettiği şekilde tanıtılmamış bunlarla ilgilenilmemiş herhalde. Ben bunları duyduktan sonra çok daha ertelendim. Belki de türbe ziyaretlerini bitiremeyeceğiz. Allah-ü Teala bugüne kadar Isparta’yı tüm afetlerden korumuş. Bundan sonra da muhafaza etsin ve bu faziletlerini ilmi çehresini yeniden parlatsın” diye konuştu .
 
 
Kıyamet kopmayacağını söylemiştim
 
 
Cübbeli Ahmet Hoca, 21 Aralık’ta Maya takvimine göre kopacağı söylenen kıyametle ilgili soruya da ‘Ben daha önce kıyametin kopmayacağın söylemiştim. Zaten kopmadı da” cevabını verdi. Cübbeli Ahmet Hoca’nın Pazar günü Isparta’dan ayrılacağı öğrenildi.
 
 
İHA
Bİ TEK SEN BİLİYOSUN YANİ
 // MAHMUT AHMET
SENDEN BAŞKA BİLEN OLMADIMI HOCA EFENDİ....
22 Aralık 2012 14:32
TAHMİN YASAK !
 // BATUHAN
Kıyametin kopup kopmayacağını ancak Allah (cc) bilir.Kopacak diyenler nekadar yanlış yapıyorsa kopmayacak demekte o kadar sakat ve yanlış.Çünki aynı ne zaman öleceğimizi bilmediğimiz gibi kıyametede zaman biçmek o kadar yakışıksız olur.Cübbeli yine diline sahip ol toparlan dikkat et. ...
22 Aralık 2012 14:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler