YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kişiye özel düzenleme olmaz
MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ifadeye çağrılmasıyla başlayan gerilim sürüyor. Bu girişime karşı hamle AK Parti'den geldi. İktidar Meclis'e MİT mesupları için yasa teklifi verdi. İşte bu hamleye eleştiri ise muhalefet kanadından geldi. Kılıçdaroğlu twitter
Kişiye özel düzenleme olmaz
11 Şubat 2012 / 14:45 Güncelleme: 11 Şubat 2012 / 14:37
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'daki hesabı aracılığıyla, ''Demokrasinin ve kanun önünde eşitliğin olduğu bir ülkede kişiye özel düzenleme yapılmaz'' açıklamasında bulundu.

CHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun Twitter'daki hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulunduğu belirtildi.

Kılıçdaroğlu, Twitter'da şu açıklamalarda bulundu:

''Demokrasinin ve kanun önünde eşitliğin olduğu bir ülkede kişiye özel düzenleme yapılmaz. Anti-demokratik yasalar tümden ele alınır. Hem söyledik hem kanun teklifi verdik; CMK'nın 250, 251 ve 252'nci maddelerini kaldıralım, Özel Yetkili Mahkemeleri kapatalım dedik. AKP yarattığı canavardan kurtulmaya çalışıyor, ama hukuku dolanarak bu iş olmaz. Gelin ülkeyi bu sıkıyönetim mahkemelerinden kurtaralım. Diğer yandan Başbakan bu sürecin iç ve dış aktörlerini, hedeflerini ve neyi tasarladıklarını halka bütün çıplaklığı ile anlatmalıdır.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler