YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kısıklı'daki gizemli MOBESE detayı
Mehmet Acet, bugünkü köşesinde 17 Aralık öncesi Recep Tayyip Erdoğan'ın oturduğu Kısıklı'daki evinin takibi için FETÖ'nün yaptığı sinsi Mobese oyununu yazdı.
Kısıklı'daki gizemli MOBESE detayı
15 Ağustos 2016 / 18:55 Güncelleme: 15 Ağustos 2016 / 18:55

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konutunun bulunduğu Üsküdar Kısıklı'daki MOBESE kameralarının 17 Aralık 2013 öncesinde otomatik değil manuel olarak çalıştığı öne sürüldü. Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, Yeni Şafak gazetesinde kaleme aldığın yazısında güvenlik kaynaklarına dayandırdığı bu iddiayı köşesine taşıdı.

Acet, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Üst düzey bir Emniyet yetkilisine kulak verelim: “Biliyorsunuz, İçişleri Bakanlığı'nın bütün illerde kullandığı bir MOBESE sistemi var.

Bir şehrin birçok bölgesine yerleştirilen kameralardan elde edilen görüntüler, il Emniyet müdürlüklerinde kurulan merkezlerde anbean izlenebiliyor.

Filanca yerin görüntüsünü izleyelim denilince bir düğmeye basılıyor ve bölgenin görüntüleri canlı olarak ekrana getiriliyor.

Meğer, İstanbul'da bunun bir tek istisnası varmış. 17 Aralık öncesine kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinin bulunduğu Kısıklı'daki kameraların merkeze görüntü vermesi 'otomasyon yöntemi' ile sağlanamıyormuş."

Aynı yetkili anlatmaya devam ediyor:

“Kısıklı'dan görüntü almak için manuel yöntemi kullanmak zorundasınız. Yani, İstanbul'un en kritik yerlerinden biri olan Kısıklı'dan merkeze görüntü ulaştırmak için oraya kadar gidip bir düğmeye basmanız gerekiyor.

Bu durum, 17 Aralık sonrası İstanbul Emniyeti´nde yapılan görev değişikliği sonrası fark ediliyor. Hemen müdahale edilip, oradaki MOBESE kamerası da otomatik sisteme dahil ediliyor."

Kaynak: Üsküdar Gazetesi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler