YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kışanak'ın sarıldığı terörist ortaya çıktı
Yaklaşık dört yıl önce Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde yol kesip BDP milletvekilleri Gültan Kışanak ve Aysel Tuğluk ile kucaklaşan terör örgütü PKK mensubu ‘Ciger Birindar’, Suriye'nin Menbiç kentinde ortaya çıktı.
Kışanak'ın sarıldığı terörist ortaya çıktı
13 Temmuz 2016 / 08:58 Güncelleme: 13 Temmuz 2016 / 08:59

17 Ağustos 2012'de terör örgütü PKK mensupları heyet halinde Şemdinli’de incelemeye giden Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) milletvekillerinin içinde bulunduğu konvoyun önünü kesti. Araçta bulunan milletvekilleri ile PKK’lı teröristlerin birbirlerine sarıldığı görüntüler ortaya çıkınca infial yaşandı.

PKK, Temmuz-Ağustos 2012 tarihleri arasında bir aylık süre boyunca her gün Şemdinli Derecik Karayolu’nda yol kesme eylemi yapıyordu. Tartışılan görüntülerde PKK’lıların başındaki isim ‘Ciger Birindar’ kod adlı teröristti.

BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ve DTK Eş Genel Başkanı Aysel Tuğluk ile PKK’lıların kucaklaşması dokunulmazlıkların kaldırılması tartışmasının da başlamasına neden oldu.

Görüntülere yansıyan Ciger Birindar adlı PKK’lı ile yanındaki bazı isimlerin güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda öldürüldüğü öne sürüldü.Şemdinli'de yol kesip BDP'lilerle kucaklaşan PKK'lı terörist Menbiç'te görüntülendi

MENBİÇ GİRİŞİNDE GÖRÜNTÜLENDİ

O günlerde aynı PKK’lının Kandil’e çağrılıp sorgulandığı da iddia edildi ancak akıbeti hakkında net bilgiye ulaşılamadı.

Habertürk gazetesinden Zülfikar Ali Aydın'ın haberine göre, dört yıl önceki görüntülerin ardından Ciger Birindar isimli terörist kısa süre önce, ABD desteğinde Menbiç’i kuşatan Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) üniformasıyla Menbiç girişinde görüntülendi.

Görüntülerde, SDG üniforması taşıyan PKK’lı, kendisiyle aynı üniformayı giymiş silahlı SDG üyelerini koordine ediyor, taktik veriyor ve uyarılarda bulunuyordu.

1-127.jpeg

TÜRKİYE KARŞI ÇIKIYOR

Başta ABD olmak üzere koalisyon ülkelerinin sıcak ilişki kurup destek verdiği YPG’ye Türkiye, terör örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu olduğu gerekçesiyle karşı çıkıyor. ABD, PKK’yı terör örgütü olarak gördüğünü açıklasa da YPG’ye olan desteğinin sürüceğini vurguluyor. Bazı bölgelerin IŞİD’den kurtarılması için ABD’nin YPG rozeti takacak kadar işbirliğine gittiği de biliniyor.

Suriye Demokratik Güçleri (SDG), 11 Ekim 2015 tarihinde YPG liderliğinde kuruldu. Haseke kentinde kuruluşu ilan edilen Suriye Demokratik Güçleri, YPG/ YPJ’nin yanı sıra Süryani Askeri Konseyi ile Sünni Arap grupların kurduğu Ceyş es Suvvar, Liva Suvar Rakka, Liva el Tahrir ve El Sanadid’den oluşuyor.

 

HABERTÜRK

 // Adem
Asker polis ve vatandasimizi sehit eden bu hainlere ne kadar daha musaade edecegiz.NE ZAMAN DEVLET OLUP GEREGİNİ YAPACAGİZ....
13 Temmuz 2016 12:56
hani teröre bulaşmış..
 // atiker
kamu ve belediye başkanları yaptıklarından dolayı bedelini ödeyeceklerdi kışınak türk ve bir çokları hala görevlerinin başında teröre tüm belediye ve parti imkanları ile destek olmaya devam ediyorlar bu süreç yenide değil yıllardır devam ediyor asker polis ve masum insanlar şehit edilmeye devam edilıyor devlet ve hükümet neyi bekliyor suçları açık ve net neyi bekliyorlar biraz daha suç işlemelerinimi yada terör destekcisi arkalarındaki devletlerin tepkisindenmi korkuluyor işi acilen devlet halle...
13 Temmuz 2016 Çarşamba 12:40
 // Selahattin
Daha onceki yillarda bu it icin geberdi denmisti....
13 Temmuz 2016 12:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler