YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kışanak yine haddini aştı: Ben de özerklik ilan ederim
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Kışanak, "Devlet, gelip benim belediye başkanımı gözaltına alırsa, ben de özerklik ilan ederim" dedi.
Kışanak yine haddini aştı: Ben de özerklik ilan ederim
19 Ağustos 2015 / 21:32 Güncelleme: 19 Ağustos 2015 / 21:34

Güneydoğu'da birçok kentte çeşitli tarihlerde DBP tarafından ilan edilen sözde 'öz yönetim' iddialarına ilişkin açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak, "Devlet, gelip benim belediye başkanımı gözaltına alırsa, ben de özerklik ilan ederim" ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi Belediyesi Eş Başkanları DBP'li Seyid Narin ve Fatma Şık Barut, Silvan Belediye Eş Başkanları Yüksel Bodakçı ve Melikşah Teke ile bazı partililerin gözaltına alınmasına tepki gösterildi.

Sur Belediyesi önünde toplanan belediye başkanları ve sivil toplum örgüt temsilcileri, gözaltına alınanların serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Burada bir açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak, operasyonlara sert tepki göstererek, bu ülkede hukuksuzluk, devlet nizamı haline getirilmeye çalışıldığını iddia etti.

"Ben de özerklik ilan ederim"

Muş'un Varto İlçesi'nde öldürülen kadın bir PKK'lının çıplak halde yere yatırıldığı görüntüleri hatırlatan Gültan Kışanak, şunları söyledi: "Varto'da sokak ortasında çıplak bedeni sürüklenen kadının hesabını verecekler. Bu alçaklığı yapandan hesap sormayan devlet, gelip benim belediye başkanımı gözaltına alırsa, ben de özerklik ilan ederim." dedi.

Devlete yönelik tehditkar ifadeler kullanan Kışanak, "Derhal gözaltına alınan arkadaşlarımız serbest bırakılmalılar. Tahammül sınırları zorlayan bir noktaya gidiyoruz. Bunu yapmasınlar, kazdıkları kuyuya düşerler. Kazdıkları kuyu ne kadar derin olursa, düştükleri çukur da o kadar derin olur." şeklinde konuştu.

 // umut turk
Hadsiz sen. Sen yapamazsın, sen parayı ve o makamı seviyorsun, bunlar için yapmiyacagin hiçbir şey yok. Yapta senide ordan indirelim ve demir parmaklıklar ardında misafir edelim...
20 Ağustos 2015 10:12
Af büyür?
 // adem
hodri meydan, sahipsiz mi sandın bu vatanı? etmezsen şerefsizsin......
20 Ağustos 2015 Perşembe 07:07
Zavalli
 // Y:ozan
Vah zavalli mahluk vah,insanim diye ortaya cikiyor Allah c.c. insani sasirtmasin iste böyle bögürür durur....
20 Ağustos 2015 Perşembe 01:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler