YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kırmızı Fularlı Kız' PKK'yı karıştırdı!
'Kırmızı Fularlı Kız' olarak tanıtılan, PKK'nın dağ kadrosunda yer alan Ayşe Deniz Karacagil, örgütte isyana neden oldu. PKK'nın kadın teröristleri, Karacagil'e ayrıcalık tanıdığı gerçekçesiyle örgüt lideri Murat Karayılan'a isyan bayrağı açtı.
'Kırmızı Fularlı Kız' PKK'yı karıştırdı!
14 Nisan 2016 / 09:34 Güncelleme: 14 Nisan 2016 / 09:58

Güneydoğu'daki operasyonlarda ağır kayıplar veren PKK'nın kadın teröristleri, 'kırmızı fularlı kız' Ayşe Deniz Karacagil'e ayrıcalık tanıdığı gerekçesiyle örgüt lideri Murat Karayılan'a isyan bayrağını açtı.

TELSİZDEN PROTESTO

Sabah gazetesinin haberine göre, kırsala gönderilen kadın teröristler, örgüt liderlerinden Murat Karayılan'ın, kamuoyunda "Kırmızı fularlı kız" olarak bilinen ve 98 yıl hapis cezasıyla yargılanırken, dağa çıkıp "Destan Yörük" kod adını alan Ayşe Deniz Karacagil'i koruma altına almasına sert tepki gösterdi.

Dağa çıktıktan sonra Murat Karayılan'ın sözde Avrupa'dan Sorumlu Özel Kalem Müdiresi yapıp birlikte poz verdiği Ayşe Deniz Karacagil'i, kırsal alana göndermemesine kızan kadın teröristler, telsizden "Senin Destan Yörük nerede Cemal, müdür olmaya mı geldi? Senin için Destan Yörük'ten başka kadının önemi yok mu" diye sordu. Kandil'deki Harun kampında kalan PKK'nın kadın yapılanması YJA-STAR'a bağlı oldukları belirlenen kadın teröristler, Karayılan'ın kendilerini tehdit etmesi üzerine ise "Bizi korkutamazsınız" cevabını verdi.

 // Abdullah
Yazik bu evlatlarimiza CAHILLER kaldırılıyor lar. PISMAN OLAN KARDESLERIM KACIN TURK MILLETINE GERI DONUN ANNELER BABALAR SIZLERI BEKLIYOR SEVGI VAR YAŞAM VAR DEGERMI KÖPEKLERLE AYNI YERDE HAYVANCA VE HUNGARSA SIZLERI KULLANMASINA DUR DE YAŞAMA evet de........
19 Haziran 2016 02:37
kırmızı fuarlı kız
 // Adıyaman'lı Akın
Karayılan'ın eline genç kız geçmiş tabiki eskilerin değeri düşer. Adam o dağda ne var ne yok herşeyi tozpembe görüyor bu aralar....
14 Nisan 2016 10:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler