YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kırıkkale'de korkunç şüphe...
Kırıkkale'de korkunç şüphe...
10 Nisan 2010 09:03
Kırıkkale’ye bağlı Hacılar beldesinde 11 Mart’ta öldürülen MHP’li Başkan Bodur’a suikast düzenledikleri iddiasıyla yeni Belediye Başkanı Ak Partili Erdoğan’la birlikte 4 kişi tutuklandı

Kırıkkale’ye bağlı Hacılar beldesinde 11 Mart’ta 5 el ateş edilerek öldürülen Belediye Başkanı MHP’li Memduh Bodur’a, geçen yıl temmuz ayında suikast girişiminde bulunulduğu iddiasıyla, yeni Belediye Başkanı Ak Partili Erdal Erdoğan ve 4 kişi tutuklandı.

Bodur, 11 Mart akşamı yolda yürüdüğü sırada, belediye çalışanı olduğu belirtilen Bülent Koyuncu tarafından tabancayla öldürüldü. Bodur’un ölümünün ardından 21 Mart’ta Belediye Meclisi’nde yapılan seçim sonucu başkanlığa Ak Partili Erdoğan seçildi. Öldürülen Bodur’a Temmuz 2009’da suikast girişiminde bulunduğu iddiası üzerine önceki akşam beldede operasyon düzenlendi.

Hacılar Belediye Başkanı Erdal Erdoğan, kardeşi Cengiz Erdoğan, Belediye Meclis üyesi Mehmet Çengel, Ayhan Tuncel ile Harun Deniz, “Bodur’a suikast teşebbüsünde bulundukları” iddiasıyla sorgulandıktan sonra adliyeye çıkarıldı.

Eski korumasıydı
Gece geç saatlerde mahkemeye çıkarılan 5 kişi tutuklanarak Derice Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.
29 Mart seçimlerinde MHP’den başkan seçilen Bodur, geçen yıl temmuz ayında da bir suikast girişiminden kurtulmuştu. İddialara göre, kendisine 500 bin lira teklif edilen bir kişi, Bodur’u vurmaktan vazgeçmiş ve polise giderek olayı anlatmıştı.
Gelişmeler üzerine Bodur valilikten koruma talebinde bulunmuş, ancak bu talebi yerine getirilmemişti.
1 ay önce Bodur yolda yürürken, daha önce belediyeden çıkartıldığı belirtilen Bülent Koyuncu tarafından silahla vurularak öldürüldü. Ancak, daha sonra tutuklanan Koyuncu’nun işten çıkarılmadığı anlaşıldı. Bodur’un 10 yıl boyunca korumalığını ve şoförlüğünü yaptıktan sonra siyasete giren Erdoğan, 21 Mart’ta belediye meclisinde yapılan seçimde belediye başkanı seçildi.

KORUMALIĞINI YAPMIŞTI
Bodur’dan boşalan Hacılar Belediye Başkanlığı görevine Hacılar Belediye Meclisi’nde yapılan seçim sonucu, 2002 - 2005 arasında Bodur’un korumalığını ve şoförlüğünü yapan Erdal Erdoğan getirildi. 4’e karşı 5 oyla seçilen Erdoğan ile Bodur, daha önce objektiflere böyle takılmıştı. Bodur, beldedeki yoksul vatandaşlara giyim yardımı yaparken, önceki gün “adam öldürmeye teşebbüs”ten tutuklanan, ancak o dönem Bodur’un korumalığını ve şoförlüğünü yapan Erdoğan hemen arkasında duruyordu.

Milliyet

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler