YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kırca'ya Ankara'da askeri tören düzenleniyor
Kırca'ya Ankara'da askeri tören düzenleniyor
Kırca'ya Ankara'da askeri tören düzenleniyor
20 Ocak 2009 / 12:37 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Hakkında çıkan iddiaların ardından intihar eden emekli albay Abdülkerim Kırca, Ankara Kocatepe Camii'nde son yolculuğuna uğurlanıyor.


ASKER TAM KADRO
Kocatepe Camii'ndeki cenaze namazına başta Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ olmak üzere tüm kuvvet komutanları katıldı.  Kırca, askeri törenle uğurlanıyor.


EM. ORG. KILINÇ DA ORADA
Cenazeye katılanlar arasında ilginç isimler de var. Bunlardan biri de Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve serbest bırakılan eski MGK Genel Sekreteri Tuncer Kılınç oldu


AİLESİ: ARTIK KIRCALAR ZOR YETİŞİR
Ayrıca Kırca ailesi törende bir açıklama yaptı İşte ailenin açıklamaları:


"Bazı şer odaklarının yaygınlaştırdığı olumsuz havanın milletine sadakatle ve can siperine  hizmet etmiş insanları, hayatından vazgeçer hale getirdiğinin canlı bir örneği ile karşı karşıyayız. Bu sorumsuzluk, Kırca ailesine olduğu gibi necip milletimizi de derinden sarsmaktadır. Aklı selimin gelip geleceğini ummaktan başka şu anda elimizden başka bir şey gelmiyor. Tek tesellimiz kahraman silah arkadaşlarının ayakta dimdik sergiledikleri birlik beraberlik havasıdır. Yarınlardan eğer ümitliysek siz değerli komutanlarımızın vakur duruşu sayesindedir.


Bu sorumsuzluk vatansever duygularla çalışan fedakar, feragat sahibi insanların gelecekte bulunmasını zorlaştırabilir. Unutulmamalıdır ki Kırcalar kolay yetişmiyor.


Aziz milletimizin başı sağ olsun, evladımıza, milletinin değerli evladına Allahtan rahmet diliyoruz. Ruhu şad olsun."Emekli Binbaşı Kırca lojmanında ölü bulundu


 


Genelkurmay'dan medyaya bir MUNTIRA daha !GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler