YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimseye peşkeş çekmedik
Başbakan Erdoğan, devletin kasasını kimseye peşkeş çekmediklerini söyledi.
Kimseye peşkeş çekmedik
22 Ocak 2011 / 07:56 Güncelleme: 22 Ocak 2011 / 07:57

Koalisyon hükümeti döneminde Merkez Bankasının soyulduğunu savunan Erdoğan, "21 bankayı boşaltıp bedelini köylüme, işçime, memuruma, esnafıma ödettiler" dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, devletin kasasını kimseye peşkeş çekmediklerini belirtirken 2000 yılında yaşanan banka krizini örnek gösterdi. Erdoğan, "21 bankayı boşalttılar. Hazineden oraları takviye ederek bedelini köylüme, memuruma, işçime, esnafıma ödettiler" dedi.

Başbakan Erdoğan, Ardahan'da lise, pansiyon, yurt, spor salonu gibi 27 tesisin açılışını yaptı. Başbakan, törende yaptığı konuşmada muhalefete yüklendi. Türkiye'de benzin, mar garin, gazyağı kuyruklarının yaşandığını hatır latan Erdoğan "Türkiye bunların döneminde 5 cent'e muhtaç hale geldi. Hazine ne zaman dol-duysa, faiz, enflasyon ne zaman düştüyse, bunlar geldiler, Hazine'yi boşalttılar, enflasyonu tarihin en yüksek seviyelerine çıkardılar'' dedi.

CON AHMET'İN MAKİNESİ GİBİ

Halktan, 'hizmet üretenle iftira üreteni birbirinden ayırmasını' isteyen Erdoğan şöyle devam etti: ''Birileri çıkıyor, kendi şahsına, kendi ismine keramet izafe ediyor. 'Kaynak benim' diyor... Hani, bir kuyrukta beklerken, birileri arkadan gelip araya girince, 'kaynak yaptı' derler ya... Bu beyefendi de siyasete kaynak yaparak geldi, genel başkan oldu. Şimdi hızını alamadı, Türkiye'nin bütün ekonomik meselelerini de kendi is miyle maşallah kendince çözüyor. Anadolu'da, hiçbir işe yaramayan buluşlar için bir benzetme yapılır. 'Con Ahmet'in devri daim makinesi' derler. Bunların ekonomiye buldukları kaynak 'Con Ahmet'in devri daim makinesine benziyor...''

SOYUP SOĞANA ÇEVİRDİLER

Hükümeti devraldıklarında Merkez Bankası'nın döviz rezervinin 27 milyar dolar olduğunu kaydeden Başbakan, şu andaki rezervin ise 80 milyar dolar olduğunu kaydetti. Erdoğan şöyle konuştu: "Bu bizim milli bankamız. Soydular, soğana çevirdiler. Bizden önce biliyorsunuz 3 partili bir iktidar vardı. 21 tane bankayı fonladılar, boşalttılar.

Hazine'den oraları takviye ederek, bedelini benim Ardahanlı köylüme, memuruma, işçime, esnafıma, velhasıl tüm Türkiye'ye ödettiler. Amerika'da Lehman Brothers çöküyor, bankalar çöküyor, Avrupa'da çöküyor. Türkiye'de bir tane banka çöktü mü? Farkımız bu. Niye? Yere sağlam basıyoruz, sağlam. Hazineyi birilerine peşkeş çektirmiyoruz. Farkımız bu." (Bugün)

MİLLET FARKI FARKETTİ YOLA DEVAM !
 // VATANDAŞ
Sn.Başbakanımız sekiz yıldır kimin ne olduğunu vatandaş tanıdı onlar yandaş ve yoldaşlara hazineyi ve bankaları peşkeş çekiyor siz iktadar olalı milletin yüzü gülüyor çünki daha iyisini görmedik. Hortumçular kaynağı buldu ve kaynakladı şimdide habire pompalıyorlar seçimlerden sonra yine balon gibi güme gidecekler. Kafanızı yormayınız bildiğiniz yolda devam sizinleyiz. Onların yüzüne bakanın 40 gün kısmeti kesiliyor sizinki ise Millete huzur veriyor....
22 Ocak 2011 08:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler