20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın194,560
 • BIST94.571
 • Dolar4,7481
 • Euro5,4951
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2541
 • İstanbul26 °C
 • Ankara23 °C
 • İzmir26 °C
 • Konya20 °C
 • Adana27 °C
 • Antalya28 °C
 • Diyarbakır30 °C
 • Bursa24 °C
 • Kayseri21 °C
 • Kocaeli24 °C
 • Şanlıurfa28 °C
 • Gaziantep27 °C
 • İçel27 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kimseye diyet borcum yok"
Seçimlere son 11 gün kaldı. Siysi parti liderleri çalışmalarını hızlandırdı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğu bugün Yozgat'taydı. Yozgat'ta vatandaşa seslendi. Kılıçdaroğlu "Kmseye diyet borcum yok o yüzden bir talimat alacaksam sizden alacağım" dedi...
"Kimseye diyet borcum yok"
01 Haziran 2011 / 14:42 Güncelleme: 01 Haziran 2011 / 14:42

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Ben kimsenin önünde çökmedim, kimseden emir ve talimat almadım. Hiç kimseye diyet borcum, minnet borcum yok. O yüzden eğer talimat alacaksam sizden alacağım, Türk milletinden alacağım'' dedi.

Partisinin Yozgat Cumhuriyet Alanı'nda düzenlediği mitinge katılan Kılıçdaroğlu, Türkiye'yi aydınlığa çıkarıncaya, bir çocuğun bile yatağa aç girmeyeceği bir ülkeyi ayağa kaldırıncaya, herkesin işi, aşı oluncaya kadar mücadele edeceklerini belirtti. 

Mitinge katılanlara ''Yozgat'ın derdi, sorunu var mı '' diye soran Kılıçdaroğlu, ''Peki Yozgat'ın derdi var diyorsunuz, ben 2 dönemdir milletvekiliyim, 2 dönemdir parlamentodayım, hiçbir milletvekili çıkıp, 'arkadaş Yozgat'ın bu derdi vardır' dediğini duydunuz mu  Peki nasıl oluyor  'Yozgat'ın derdi var diyorsunuz' TBMM'de Yozgat'ın derdini, işsizliğini, aşsızlığını, TEKEL'i, şeker pancarını, şeker fabrikasını dile getiren bir milletvekili duydunuz mu  Bu işte bir sakatlık var, bunu da biz düzelteceğiz'' diye konuştu.

''Ben kimsenin önünde çökmedim, kimseden emir ve talimat almadım, hiç kimseye diyet borcum, minnet borcum yok, o yüzden eğer talimat alacaksam sizden alacağım, Türk milletinden alacağım'' diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Benim yandaşlarım yok, varsa sadece vatandaşlarım var. Yandaş yok, vatandaş var. Hedefimiz vatandaşın varlıklı olmasıdır, vatandaşın güçlü olmasıdır, vatandaşın zengin olmasıdır, hedefin bu olması lazım. Eğer siz vatandaşı perişan ettiyseniz, kredi kartı bataklığına soktuysanız, çiftçi ürettiği malın karşılığını alamıyorsa, şeker fabrikası kapanıyorsa, Tekel Fabrikası kapanıyorsa, özelleştirmeyle Anadolu'da binlerce mağdur yaratıyorsanız, birinin buna 'dur' demesi lazım.

Kim 'dur' diyecek  Ben yola çıktım, 'dur' demek için, çünkü gücümü sizden alıyorum, yetki verin, güç verin. Bakınız eğri oturup doğru konuşalım, her yerde söyledim, her zaman söyledim, siyasete atılırken söz verdim, bu millete yalan söylemeyeceğim, aleyhime de olsa her yerde, her ortamda doğruları söyleyeceğim, doğruları söylemekte de kararlıyım. Doğru 1, bizim Yozgat'ta milletvekilimiz yok, doğru 2, Yozgat'a fazla gelmedik. Az önce bir kadın kardeşim yakaladı 'Yozgat'ı ihmal ettiniz, Yozgat'a yeteri kadar gelmediniz' dedi, 'Yozgat'lının derdini yeteri kadar dinlemediniz' dedi, haklı. Bundan sonra Yozgat'a daha fazla geleceğim, daha fazla konuşacağım.''

Yozgat'ın son 4 yılda 230 bin göç verdiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, ''Bunların meşhur bir sloganı var biliyorsunuz, 'İstikrar sürsün Türkiye büyüsün'. Madem Türkiye büyüyor, peki bu Yozgat niye küçülüyor  Niye milletvekili sayısı düştü 6'dan 4'e  Demek ki bir şeyler var. Birileri gidiyor doğru, birileri malı götürüyor o da doğru, birileri hergün soyuluyor oda doğru, Türkiye'de yoksulluk artıyor o da doğru. Kim onlar  Yozgat, nüfusu oranladığımızda en çok şehit veren ilimiz'' diye konuştu.

Yozgat'ta yoksulluk varsa, şeker fabrikaları kapanıyorsa, kenti bu hale getirenlerden, Yozgat'lının demokratik yoldan hesap sorması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, ''Kemal kardeşiniz hesap sormak için yola çıktı. Kul hakkı yiyenlerden hesap soracağım, hortumculardan hesap soracağım, köşeyi dönenlerden hesap soracağım, yırtık ayakkabıyla siyasete girip, millete din iman edebiyatı yapıp, kendisi mal mülk sahibi olanlardan hesap soracağım'' dedi.


-''İNSANIMA HİZMET EDİYORUM''-


Kılıçdaroğlu, halkın derdini kendisinin de dert edindiğini belirterek, şunları söyledi:

''Ben insanımı seviyorum, insanıma hizmet ediyorum, iki buçuk aydır şurada birisi açlıktan ölüyorsa o dert Recep Tayyip Erdoğan'ın derdi değildir, o dert Kemal Kılıçdaroğlu'nun derdidir. Bir anne 4 çocuğuna sabah kahvaltı veremedi diye isyan ediyorsa, o dert Recep Tayyip Erdoğan'ın derdi değildir, o dert Kemal Kılıçdaroğlu'nun derdidir. Manisa'da bir gazi yatağında açlıktan ölü bulunuyorsa o dert Recep Tayyip Erdoğan'ın derdi değildir, o dert Kemal Kılıçdaroğlu'nun derdidir.

Bu derdi bitireceğim, aile sigortasını getireceğim, bu ülkede hiçbir ailenin, hiç çocuğun yatağa aç girmesini istemiyorum, bunu da aile sigortasıyla yapacağım, bu memlekete aile sigortasıyla huzuru getireceğim. Anneler çocuklarını okula karnı doymuş olarak götürecekler. Geliri olmayan veya geliri asgari ücretin altında olan her ailede analarımızın banka hesabına 600 lira para yatıracağım ve gidecek o kadın namerde muhtaç olmayacak.''

Aile sigortası ile ülkede yoksulluğu önleyeceğini tekrarlayan Kılıçdaroğlu, ''Efendim diyorlar ki, 'kaynağı nereden sağlayacaksın'. Bu ülkede kaynak var, bu ülkede para var, imkan var. Bakın ne diyor Tayip Erdoğan, 'Efendim Merkez Bankasında artık para var, sen gözünü artık oraya diktin'. O para milletin parası arkadaş, bu millet için harcanacak. Kendin için harcanmayacak ki'' diye konuştu.


-''HORTUMLARI KESECEĞİM''-


Alanda bulunanlara, ''Size sözüm var, AK Parti Genel Merkezine bağlanan hortumları keseceğim. Hortumcu siyasete son vereceğim'' diye seslenen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

''Gelelim çiftçilerimize, gelelim besicilerimize. Çiftçiler hayatından memnun mu  Emekliler hayatından memnun mu  Allah aşkına çiftçi memnun değil, emekli memnun değil, işçi, memur memnun değil, işsizler memnun değil, bu düzenden kim memnun  Bu düzenden Recep Tayyip memnun. Çiftçilerimize mazotu 1,5 liradan vereceğim, 1 lira KDV, 1 lira ÖTV almayacağım, bunu karı ile birlikte 1,5 liradan mazotu vereceğim. Peki arkadaş, çiftçi dışında mazotu kime düşük fiyata veriyorlar  Gemilere veriyorlar, Gemiciye veriliyor, yata veriliyor.

Peki çiftçinin günahı ne  Çiftçinin günahı yat sahibi olmamak. Recep Bey diyor ki, 'sen de al yatını gel sana da 1,5 liradan vereceğiz, sana ne tarlada çalışmak, sana ne alın teri, sana ne ekmek, sana ne bu milletin karnını doyurmak', bunu söylüyor. Geliyoruz çiftçinin başka derdine. Emeklilik borcu var çiftçinin. Emeklilik borcunu da sileceğiz. Faizi zaten almıyorlar, borcu da zaten almıyorlar, devletin bir kaybı yok. Devletin içinde küçük bir rakam, bir damla gibi maksat çiftçi rahat etsin bu ülkede.'' (AA)

başbakanlık yakışmıyor...
 // ibrahim çelikoğlu
Onuda vereceyiim,bunuda vereceyiim.Onuda yapaceyiim,bunuda yapaceyim..Olmaz.Ver ver,yap yap bundan sora geleceklere birşey kalmıyacak.Her tarafı tamam edecek.Olmaz...Bide kendi doymak bilmez canavarlara birşey kalmazsa?.Tak geri vitez.Gene kurtarılmış bölgeler.Yok yok.Olmaz......
01 Haziran 2011 15:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler