YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimsede olmayan bilgiler
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşinin ve BDP Genel Başkanı'nın ziyaretine ilişkin açıklama yaptı.
Kimsede olmayan bilgiler
08 Aralık 2011 / 16:54 Güncelleme: 08 Aralık 2011 / 17:06

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin kendisi ziyaret ettiğini hatırlatarak, ''Ellerine bazı belgelerin ulaştığını söylediler, ortaya çıkmamış, kimsenin elinde olmayan... Onları bana verdiler, ben de inceletiyorum, doğruluk derecesi nedir diye...'' dedi.

Avusturya'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde basın mensuplarının çeşitli konulardaki sorularını cevaplayan Gül, ''Kamuoyunun gündeminde olan bir diğer düzenleme de bedelli askerlikle ilgili. Sizin de bu konuda net bir mesajınız vardı. Kamuoyunun vicdanını olumsuz etkilemeyecek bir şekilde o düzenlemenin gerçekleştirilmesini istiyordunuz. Mevcut tabloya baktığınızda beklentiniz hayata geçmiş durumda mı '' şeklindeki soru üzerine, buradan gelecek gelirlerin genel bütçeye katılmamasının doğru olacağını söylediğini hatırlattı.

Konunun henüz incelendiğini aktaran Gül, ''Oradan gelecek gelirler de genel bütçeye katılmayacak şekilde harcanacağı yerler tespit edilerek çıkartıldı'' dedi. 

 Gül, helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin ziyaretine ilişkin soru da şöyle cevapladı:

''Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nin eşi ve BBP Genel Başkanı beni ziyaret ettiler. Ellerine bazı belgelerin ulaştığını söylediler, ortaya çıkmamış, kimsenin elinde olmayan... Onları bana verdiler, ben de inceletiyorum, doğruluk derecesi nedir diye...'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler