YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimse laiklikten endişe duymasın
Avrupa Parlamentosuna cevap verdi: "Türkiye kendi laikliğini de, demokrasisini de, sosyal yapısını da koruyabilecek güçtedir. Kimsenin tavsiyesine ihtiyacı yoktur" dedi.
Kimse laiklikten endişe duymasın
10 Mart 2012 / 22:11 Güncelleme: 10 Mart 2012 / 22:13

Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış, Avrupa Birliği Parlamentosu'nda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) laikliğinin korunması yönünde yapılan açıklamaya sert tepki gösterdi. Bakan Bağış, "Türkiye kendi laikliğini de, demokrasisini de, sosyal yapısını da koruyabilecek güçtedir. Kimsenin tavsiyesine ihtiyacı yoktur" dedi. 

"Türkiye ve Avrupa Birliği Fotoğraflarla Diyalog Sergisi" nin açılışını yapmak üzere İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen AB Bakanı Egemen Bağış, Avrupa Birliği Parlamentosu'nda TSK'nın laikliği korunması gerektiği yönündeki açıklamalarıyla ilgili soruları yanıtlaldı. 
 

AB'yi eleştiren Bakan Bağış, "TSK'nın laik yapısıyla alakalı, Türkiye'nin herhangi bir kurumu ile ilgili ya da Türkiye'nin laik yapısıyla ilgili hiç kimsenin endişe duymasına gerek yok. Türkiye demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletidir. Türkiye'nin demoktatik yapısı da, laik yapısı da, sosyal yapısı da, hukuk devleti olma yapısı da hükümetimizin, iktidarımızın güvencesi altındadır. Anayasamızın güvencesi altındadır. Kimsenin endişelenmesine gerekecek bir şey yoktur. Türkiye kendi laikliğini de, demokrasisini de, sosyal yapısını da koruyabilecek güçtedir. Kimsenin tavsiyesine de ihtiyacı yoktur" dedi. (AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler