YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimse haddini aşmasın
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Şırnak'ta 3 askerin şehit edilmesiyle ilgili olarak, 'Kimse namlusunu, silahını arkasına alarak haddini aşan taleplerde bulunmasın.' dedi.
Kimse haddini aşmasın
14 Ağustos 2011 / 19:02 Güncelleme: 14 Ağustos 2011 / 19:09

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ''Tek vatan, tek millet, tek devlet olarak yaşamaya devam edeceğiz. Buna kimse engel olamayacak. Türkiye bu işlerin üstesinden gelecek. Belki daha da kayıplarımız olacak ama, kimse bizi bir operasyona tabi tutamayacak, hiç kimse vatandaşımızı birbirine düşüremeyecek'' dedi.

Yıldırım, AK Parti İl Başkanlığınca düzenlenen 10. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere geldiği Mersin'de, Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nu makamında ziyaret etti.

Yıldırım, burada yaptığı açıklamada, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütünce silahlı saldırı sonucu 3 askerin şehit edilmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, ''Hepimizin başı sağ olsun'' dedi.

Terörün, dün 3 askeri hain bir pusu sonucu şehit ettiğini ifade ederek, ''Aslında demokratik yapısı ve etnik kültürü ile Mersin Türkiye'ye güzel bir örnektir. Bu birliğimiz ve kardeşliğimizden rahatsız olanlar var. Bunu görmemiz lazım. Herkesin aklını başına alıp bir kez daha düşünmesi lazım. Böyle kardeş kanı dökmeye karşı duruşumuz nettir. Ay yıldızın şehit kanları ile buluştuğu bayrağımız dalgalanmaya devam edecek. Bunun dışında kalan, boş bir hayal ve kuruntudan ibarettir. Tek vatan, tek millet, tek devlet olarak birlik içinde yaşamaya devam edeceğiz, buna kimse engel olamayacak. Türkiye, bu işlerin üstesinden gelecek. Belki daha da kayıplarımız olacak ama, kimse bizi bir operasyona tabi tutamayacak, bunu çok net olarak belirtirim. Hiç kimse vatandaşlarımızı birbirine düşürmeye kalkmasın'' diye konuştu.

Yıldırım, terör örgütünün Ramazan bayramı, tatil demeden 3 askeri daha şehit ettiğini vurgulayarak, ''Türkiye bunları aşacak. Ancak, kimse namlusunu, silahını arkasına alarak haddini aşan taleplerde bulunmasın'' dedi.

Bakan Yıldırım, bir gazetecinin, ''PKK'nın ikinci adamının yakalandığına dair bilginiz var mı '' şeklindeki soruya ise ''Çelişkili bilgiler geliyor. İran da bizim gibi teröre karşı kendi bölgesinde uzun zamandır çalışma sürdürüyor. Gelişmeleri takip ediyoruz'' diye konuştu.

Bakan Yıldırım, daha sonra Mersin'de yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

eskileri hatırladık...
 // ibrahim çelikoğlu
Biz küçük balıkçıyız.Yedi metre büyüklüğünde tekne Liman Başkanlığından geçmemiz ızdırap.Sahil güvenlik ayrıca bir ızdırap.Kontrol.Muhakkak bir eksik bulur.Yangın söndürme?Var.Kullanma sertifikası yok.Ceza.Be mubarek Bakan yapamıyacağın işe neden soyunuyorsun?Yedi metre tekne yangın söndürme diploması.Böyle bir zihniyet olurmu?Tekne denizde.Balıkçı teknesinde su kovası iki,üç tane olur.Birde yangın söndürme fıs fısı var.Yetmiyor teskere istiyor.Dev...
15 Ağustos 2011 03:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler