YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kimse bizden yasaklama da beklemesin"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, sosyal medyayla ilgili yeni bir düzenleme yapılacağı iddialarına ilişkin, "Kimse bizden sürpriz filan da beklemesin, yasaklama da beklemesin. " dedi.
"Kimse bizden yasaklama da beklemesin"
18 Haziran 2013 / 23:06 Güncelleme: 18 Haziran 2013 / 23:11

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, TGRT Haber’de gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Gezi Parkı olaylarının ardından sosyal medyayla ilgili yeni bir düzenleme yapılacağı yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Çelik, "Medeni dünyanın tersine bir yol izlemeyiz ama elbette sosyal medyaya dair bir düzenlemeye ihtiyaç var. Yazılı medyanın, görsel medyanın bir etiği vardır ve herkesin buna uyması istenir. Peki sanal medyada her istenilen yapılsın mı? Sanal medya da medyanın bir başka koludur" dedi.

“Avrupa Birliği standartlarına aykırı bir şey yapmayız” diyen Çelik, “Sosyal medyada batılı ülkelerdeki gibi bir denetime alınmalıdır. Yasak söz konusu değil. Bizi Çin’le karşılaştırıyorlar herhalde. Çin bile yasaklayamıyor. Öyle bir şey söz konusu değil. İnsanlar şu peşin hükümlerinden kurtulsunlar. Sadece boş vakitlerimde kullanmama rağmen benim 230 bine yakın takipçim var. Bizim kendi gençlik kollarımız aktif sosyal medya kullanıcısıdır. Bu olaylar daha başlamadan önce, biz yenilikleri çok iyi takip eden bir partiyiz, bunun üzerine eğilmiştik. Kimse bizden sürpriz filan da beklemesin, yasaklama da beklemesin. Medeni ülkelerde bu iş nasıl kayıt altındaysa öyle olacak" şeklinde konuştu.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler