YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimlikler görev gereğiydi
Hanefi Avcı'nın evinde yapılan aramada ele geçirilen sahte kimliklerle ilgili Avcı'nın eşi Şenay Avcı açıklama yaptı. Şenay Avcı, kimliklerin görev gereği olduğunu söyledi...
Kimlikler görev gereğiydi
30 Eylül 2010 / 14:53 Güncelleme: 30 Eylül 2010 / 14:54

Yazdığı “Haliç’te Yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat” kitabı ile büyük tartışma yaratan ve önceki gün İstanbul 14.Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla tutuklanan Hanefi Avcı’nın eşi Şenay Avcı, Eskişehir’de yapılan ev araması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Şenay Avcı, “Bugün bazı gazetelerde evimizde çıkan Kalaşnikof marka tüfeğin ruhsatsız olduğu yazıldı. Ancak o silah benim adıma 1989 yılında ruhsatlanmıştı. Bunu gelen ekipler tutanağa da geçirdi. Bu kadar çarpıtmayı ve yalanı nasıl yazabiliyorlar anlamıyorum” dedi.

 KİMLİKLER GÖREV İCABI VERİLMİŞTİ

Şenay Avcı, evde Hanefi Avcı’nın resmi bulunan çok sayıdaki kimlik ve pasaportların görev gereği kendisine verilen belgeler olduğunu söyledi. Avcı, şöyle konuştu:
“Bu kimlik ve pasaportlar istihbaratçı olan Hanefi Avcı’ya devletin verdiği görevlerde kullanılmıştır. Hepsi devletin arşivlerinde kayıtlıdır. Özellikle terör örgütüyle ilgili yaptığı çalışmalarda kullandığı kimlikler sanki yaşadışıymış gibi yazılıyor. Bu yalanlara kendileri inanıyorlar mı acaba?”

Dün Eskişehir’deki evinde yapılan aramada bir adet ruhsatlı Kalaşnikof marka tüfek yanında iki tabanca bulunmuştu. Bulunanlar arasında, silahlara ait şarjörler yanında cep telefonları ile S.G, S.K ve B.A, S.G.A adına düzenlenmiş kimlik, pasaport ve sürücü belgeleri yer almıştı. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler