YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kimlik kartı daha kolay tanınabilecek
Kimlik kartı daha kolay tanınabilecek
Kimlik kartı daha kolay tanınabilecek
03 Aralık 2008 / 20:54 Güncelleme: 03 Aralık 2008 / 00:00


İstanbul Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların tanıması için polis kimlik kartının bir örneğini internet sitesine koydu. İstanbul Avcılar'da yaşanan olayda kendisine polis süsü veren zorbalar bir kadını kaçırmış, bunun üzerine Emniyet müdürü Celalettin Cerrah, polislerden kimlik sorulmasını istemişti.


Emniyetin ''www.iem.gov.tr'' adresli internet sitesine eklenen fotoğraflarda, üzerinde ''örnektir'' ibaresi bulunan polis kimlik kartının ön ve arka bölümlerinin görüntüsü yer alıyor.


Böylece vatandaşların, polis kimlik kartını kolaylıkla tanıması amaçlanıyor.


EMNİYET MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ


Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul Avcılar'da yaşanan olayda ve benzerlerinde kullanılan polise ait araç ve gereçlerin nereden ve nasıl temin edildiğinin tespiti amacıyla iki polis müfettişi görevlendirdi.


Edinilen bilgiye göre, İstanbul Avcılar'da kendilerini polis olarak tanıtan kişilerin bir eğlence merkezini basmalarına ilişkin görüntülerin yayımlanmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü konuyla inceleme başlattı.


Bu ve benzer olaylarda kullanılan polis yeleği, cop ve kelepçe gibi araç, gereç ve teçhizatın nereden ve nasıl elde edilebildiğini araştırmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğünce iki polis müfettişine görev verildi. 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler