YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kim ne kadar intibak farkı alacak?
Kim ne kadar intibak farkı alacak?
07 Ocak 2013 10:18
2000'den önce emekli olanlar, SGK'nın internet sitesinden TC kimlik numarası ve sicil numarası ile sorgulama yaparak intibak farklarını ve 2013 Ocak dönemi aylıklarını ek ödeme tutarı dahil görüntüleyebilecek.

 

İNTİBAK FARKLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

 

8 Mart 2012'de Resmi Gazete'de yayımlanan 6283 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 5'inci maddesi ile 5510 sayılı Kanun'a eklenen geçici 39'uncu maddesinde, son tahsis talep tarihi veya ölüm tarihi 2000 yılı Ocak ayı başından önce olup 506 sayılı Kanun'un mülga hükümleri uyarınca gösterge sistemine göre bağlanan malullük, yaşlılık ve ölüm aylıkları ile bu tarihten önce malullük veya yaşlılık aylığı almakta iken bu tarihten sonra ölen sigortalıların ölüm aylıklarının söz konusu maddede yer alan hükümlere göre yeniden hesaplanacağı hüküm altına alınmıştı.

Söz konusu maddeye göre hesaplanan aylık tutarının, sigortalı veya hak sahiplerine 2013 yılı Ocak ayı ödeme döneminde ödenmekte olan aylık tutarının altında kalması halinde, mevcut aylıkların ödenmesine devam edileceği ve hesaplanan aylıklar için geriye yönelik herhangi bir ödeme yapılmayacağı karar bağlanmıştı.

Bu kapsamda, 2000 öncesi SSK kapsamındaki emeklilerin dosyalarında bulunan bilgilerin bilgisayar ortamına aktarılarak güncellenmesi işlemleri tamamlanarak intibak farkları hesaplandı.

AA

Etiketler: , , ,
16:46
 // Kenan Akkuş
Ben baktım, 71 tl zam gelmiş. Allah Devletimize zeval vermesin...de, eşzamanlı olarak maaşımızdan 340 tl kesilen, zamlı ve faizli, SGDP borcu olmasaydı, ehh... diyecektik. 4 al 1 ver, ne diyelim, ya hiç vermeseydi ne yapardık. Düşünüyorumda keşke ülkemizde ötenazi serbest olsaydı....
07 Ocak 2013 16:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler