YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kilis'e roketler düştü: 2 ölü
Suriye'de IŞİD tarafından ateşlenen 8 Katyuşa roketi mermisi, sınırı aşarak Kilis'e düştü.2 kişi hayatını kaybetti.TSK anında karşılık verdi
Kilis'e roketler düştü: 2 ölü
08 Mart 2016 / 17:05 Güncelleme: 08 Mart 2016 / 17:07

Suriye’de IŞİD tarafından ateşlendiği belirlenen çok namlulu Katyuşa roketatarına ait bir merminin, Kazım Karabekir mahallesinde yerleşim merkezine düşmesi sonucu 2 kişi yaşamını yitirirken en az biri ağır iki kişi de yaralandı.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, saat 14.00 sıralarında Kilis’e 8 kadar Katyuşa mermisi düştü. Mermilerin çoğunluğu boş araziye düşerken bir Katyuşa mermisi Kazım Karabekir mahallesinde yerleşim yerine isabet etti.

rk1.jpg

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara bir kişinin öldüğünü, biri ağır olmak üzere en az iki kişinin de yaralandığını açıkladı. Askeri kaynaklar, yerel makamların yaptığı açıklamanın dikkate alınmasını söyleyerek, ölü ve yaralı sayısını doğruladı.

TSK ANINDA KARŞILIK VERDİ

Aynı kaynaklar, düşen mermilerin Katyuşa roketatarına ait olduğunu belirterek, mermi izinden atışın IŞİD mevzilerinden yapıldığının tespit edildiğini söyledi. Belediye Başkan Kara, halktan dışarı çıkmamasını isterken, askeri kaynaklar olaydan sonra sınırda konuşlu Türk topçu birliğinin IŞİD mevzilerinin Fırtına obüsleri ile vurmaya başladığını açıkladı. 

KİLİS BELEDİYE BAŞKANI: NATO ACİL MÜDAHALE ETSİN

Suriye’den atılan roket mermilerinin düştüğü Kilis’in Belediye Başkanı Hasan Kara, NATO’ya acil müdahale çağrısında bulundu.

"VATANDAŞLAR EVLERİNE GİRSİN"

Buradan Kilis halkına sesleniyorum; panik yapmadan ev ve işyerlerine çekilsinler, kalabalık ortamlarda bulunmasınlar. Özellikle güvenlik, sağlık ve itfaiye teşkilatımızın çalışmasına izin versinler.
NATO'ya sesleniyorum; eğer DAEŞ'le, IŞİD’le mücadele varsa, angajman kuralları çerçevesinde bu sınır NATO sınırıysa, NATO’nun acil müdahale etmesi lazım.

Özellikle hastane tarafına doğru, bilinçli şekilde atılıyor. Hasta ve sivillere karşı ciddi sıkıntı yaşıyoruz.
Türkiye, her türlü tedbiri alıyor, her türlü angajman kuralı çerçevisinde müdahaleyi yapıyor. Ben Kilis Başkanı olarak NATO’ya çağrıda bulunuyorum, özellikle havadan müdahale etmesi gerektiğine inanıyorum."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler