YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılılıçdaroğlu'na Beyaz Saray darbesi
CHP'nin "kolpacı siyaseti" okyanus ötesinde sökmedi. İşte Kılıçdaroğlu'nun ABD gezisinin iptalinin arkasında yatan gerçekler...
Kılılıçdaroğlu'na Beyaz Saray darbesi
21 Ekim 2013 / 12:35 Güncelleme: 21 Ekim 2013 / 13:07

Tolga Tanış Hürriyet gazetesinin Washington temsilcisidir. Kendisi için Soner Yalçın'ın"okyanus ötesi adamı" demek yanlış olmaz. Tanış'ın kafa yapısı ve zaman zaman "operasyonel gazeteciliği" Soner Yalçın tarafından büyük takdir görür, Oda TV denilen "karanlık yapı" tarafından her yazdığı manşettedir. Ne de olsa bu ekipleri "dölleyen" kişi Ertuğrul Özkök'tür, "büyük patron" odur.

Özkök faslını kapatıp biz söylemek istediğimize gelelim.

Tanış bugün Hürriyet Pazar'da Kılıçdaroğlu'nun ABD gezisinin neden iptal olduğuna dair ilginç bir perde arkası aktardı.

"Kılıçdaroğlu neden gelmiyor" başlığıyla Tanış şunu yazdı:

"Başka bir kural da. Amerikalı yetkililerle yapılan görüşmelerde konuşmaların içeriğini asla çarpıtmayın. Son örnek, CHP heyetinin geçen ay yaptığı Washington ziyareti. Faruk Loğoğlu ve Umut Oran gelmişti. Ve Kılıçdaroğlu'nun Kasım ortasında yapmayı planladığı gezi için Beyaz Saray, Dışişleri ve Pentagon'da görüşmeler yürütmüşlerdi. Sonra bir basın
toplantısı düzenlediler.

Ve Oran, Beyaz Saray'ın kendilerine Yaşar Büyükanıt olayını hatırlattığını söyleyip orada aynen şunları söyledi: 'Daha 5 yıl önce Erdoğan'ın kendisine e-muhtıra verildi. Ve o Genelkurmay Başkanı en üst protokolle emekli edildi. Böyle bir tutarsızlığı Amerikalılar da dile getirdiler.' Kıyamet koptu. Beyaz Saray'ın görüşmede böyle bir konuyu hatırlatmadığı, bir çelişki dile getirmediği, bunları CHP tarafının söylediği anlaşıldı. Sonuç, Faruk Loğoğlu açıkladı: 'Planlanan düzeyde temas organizasyonu sağlanamadığı gerekçesiyle, söz konusu gezi ertelendi.'"

Hürriyet temsilcisine göre Kılıçdaroğlu'nun ABD gezisinin gerçek nedeni "Beyaz Saray darbesi". CHP'nin "kolpacı siyaseti" okyanus ötesinde sökmemiş, Beyaz Saray "yalan demeç" sonrası ipleri CHP ile koparmış anlaşılan.

MEDYAGUNDEM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler