YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kılıç'tan keskin sözler
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç'tan geldi... Kılıç'ın Kılıçdaroğlu'na sözleri kılıçtan daha keskindi...
'Kılıç'tan keskin sözler
13 Mayıs 2011 / 13:48 Güncelleme: 13 Mayıs 2011 / 13:53

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, ''AK Parti Genel Merkezi'ne hortum uzatıldığı, AK Parti Genel Merkezi'nin hortumculuk yaptığı iddiası ağır bir iftiradır, iddiasını ispat etmeyen müfteridir'' dedi.

Kılıç, seçim çalışmaları kapsamında Atakum ilçesinde esnafla bir araya geldi.

Konuşmasında, bir bakanın üniversiteye yerleştirmeye ilgili ÖSYM'ye mail gönderdiği iddiasına değinen Kılıç, ''Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu çıktı, bir takım yalan beyanlarda bulundu. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı'nın kendi yeğenini bir tıp fakültesine yerleştirsin diye ÖSYM Başkanına yazılı talimat verdiğini iddia etti. 'Bu iddia ağır bir iddiadır, ispat etmeyen namerttir' dedik, iddiasını ispata bile yanaşmadı, pişkin bir şekildi yan çizdi'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun vaatleriyle ilgili kaynağı nereden bulacağı sorularına karşılık, ''AK Parti Genel Merkezi'ndeki hortumları kesersem, gereken kaynağı bulurum'' dediğini belirten Suat Kılıç, şöyle devam etti:

''Şimdi bir kere daha söylüyorum, AK Parti Genel Merkezine hortum uzatıldığı, AK Parti Genel Merkezinin hortumculuk yaptığı iddiası da ağır bir iddiadır, ağır bir iftiradır, büyük bir yalandır. Bu iddiayı gündeme getirenin iddiasını ispat etmesi lazım. Bu iftiranın sahibinin belgelerini de ortaya koyması lazım. Koyamadığı takdirde bir kere daha müfteri ilan edilecektir. Müfteri, iftiracı demektir. Devlet adamı iftiracı olmaz, devlet adamı yalan konuşmaz, bilgisiz, belgesiz konuşmaz. Buradan anlaşılıyor ki anamuhalefetin liderinde eksik olan hususlardan biri de, devlet adamlığı. Devlet adamı olmadan, memlekete idareci olunmaz.''

KILIÇDAROĞLU'NUN SSK GENEL MÜDÜRÜ OLDUĞU DÖNEM

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemli ilgili, belgeler ortaya koyduklarını söyleyen Kılıç, ''Biz kendi dönemlerinde yapılanları ortaya koyuyoruz. Bunlara cevap bile vermeye yanaşmıyor. En iyi savunma, saldırıdır anlayışı ile bakıyor'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemli ilgili soruları, günlerdir sorduklarını ancak yanıt alamadıklarını ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:

''SSK Genel Müdürü olduğun dönemde kasasında fazladan parası olan SSK'yı 7 senede katrilyonlarca borcu olan bir kurum haline getirdiler. Bunu nasıl başardın  Yüzde 7 bin 500 keşif artışları ile inşaat ihaleleri verdin. Bu parayı kime kazandırdın, koruduğun yandaşların kimlerdi, bu inşaat firmalarından kaç tanesi Tunceli kökenlidir  Cevap ver diyoruz, veremiyor. Kendisine aylardır soruyoruz. Senin eşinin ve yakın aile çevrenin soyadını taşıyan isimlerden kaç kişiyi SSK'da işe yerleştirdin  Bunun hesabını veremiyor. Eski hükümlü kontenjanından yasadışı bölücü sol örgütlerden hüküm giymiş isimleri SSK'ya tayin ettin mi, kaç kişiyi tayin ettin, isim isim açıkla. Bir tanesinin bile ismini açıklayamıyor. 'Hayır, tayin etmedim' de diyemiyor. Tıkalı kalp damarlarında kullanılan stend diye küçük yüzük benzeri bir metal parçası vardır. Bunun Türkiye'ye girişi 22 ABD Doları iken bunları 2 bin 450 dolara SSK'ya mal ettiğin ve bu 2 bin 450 doları senelerce birim maliyet olarak ödediğin iddiası doğru mudur, değil midir  Cevap vermiyor, veremiyor. Cevap vermeye bile yanaşmıyor. Ama yalanlarla, hakaret ve iftiralarla AK Partiye saldırmaya devam ediyor. Bunların geçmişte ne yaptıkları belli. Geçmişte yaptıklarına bakarak, gelecekte ne yapacakları da belli. Bunlarda verdiği sözü tutmak diye bir alışkanlık yok. Ama milletimizin zihnini bulandırıyorlar. Çünkü kendisi bir koalisyonun küçük ortağı bile olamayacağını biliyor, onun için bol keseden vaat ediyor. Hoş ama boş vaatler bunlar.''

Kılıç, CHP'nin 2B arazileriyle ilgili Anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesine taşıdığını da belirterek, ''Şimdi, '2B arazilerini vatandaşa bedelsiz vereceğim' diyor. Kendisine soru soruyoruz. Madem bedelsiz verecektin 2003 yılında AK Parti Anayasayı değiştirdi, 2B arazilerinin tapularını hak sahiplerine vermek için, o zaman niye Anayasa Mahkemesine gidip de Anayasa değişikliğini iptal ettirdin. Cevap yok. Hiç bir meseleye verecek cevabı yok'' diye konuştu.

Kılıç, vatandaşın duasını ve desteğini istediklerini sözlerine ekledi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler