YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun MİT açıklaması ne anlama geliyor?
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, CHP liderinin Emine Ülker Tarhan ve parti içerisinde muhalif olan diğer vekilleri MİT'çi olmakla suçladığını ve yeni bir seçim yenilgisi stratejisi geliştirdiğini söyledi.
Kılıçdaroğlu'nun MİT açıklaması ne anlama geliyor?
22 Kasım 2014 / 08:50 Güncelleme: 22 Kasım 2014 / 08:56

Kanal A ekranlarında, Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan'ın moderatörlüğünü yaptığı 'Sivil Düşünce' programında, konukları Gazeteci Yazar Talat Atilla ve Tamer Korkmaz ile gündemi değerlendirdi.

Tan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisini MİT'in izlediğine dair iddiaları ile ilgili de açıklama yaptı. Seçim yenilgisini hazmedemeyen CHP'nin yeni yollar aradığını vurgulayan Tan, şöyle konuştu:

Seçim yenilgilerini hazmedemeyen, rest çekip CHP'den ayrılan Emine Ülker Tarhan gibi ve partiyi eleştirenleri MİT'çi olmakla suçladı.

En güzel cevabı CHP'li vekil Rıza Türmen verdi; "MİT'e gerek yok, biz zaten karışığız" dedi.

Neymiş MİT, CHP'yi izliyormuş.

Kılıçdaroğlu; "MİT’in içinde bir grubun sadece CHP için görevlendirildiğini biliyoruz. CHP içinde karışıklık çıkarmak ve daha bir sürü başka şey için yapıldı bu görevlendirme” diyor. Bir de müsteşar yardımcısı getirildiğini iddia ediyor. Madem bu kadar söylüyorsun adını da söyle. Hangisi müsteşar yardımcısı, ne yapacaklar?

Bu aslında partiden ayrılan Emine Ülker Tarhan'a MİT'çi demek değil midir? Başka bir anlama da gelir. Parti içerisinde diğer vekillere Kılıçdaroğlu psikolojik duvar örmeye çalışıyor. 'Kamuoyunun gözünde sizi MİT mi yönlendiriyor?' demek istiyor.

Kılıçdaroğlu hakkında skandal patlak verebilir

Bu aynı zamanda muhtemel seçim yenilgisine karşılık kılıf uydurmaya hazırlanıyor. Bu zaman içerisinde ete kemiğe bürünür ama Kılıçdaroğlu'nu birebir ilgilendiren sıradışı durumun ortaya çıkma ihtimaline karşı, 'Bunu falan yer hazırladı' demek için hazırlanıyor. Yani kendisi ile çıkacak bir skandalı MİT'in üzerine atmaya çalışıyor.

Ya zaten MİT'in işi orayı burayı izlemektir. Peki orada MİT kendini neden izleme ihtiyacı duyuyor?

CHP'yi CIA mi getirdi?

MİT'in içerisinde eğer CHP'yi izlemek için bir grup kurulmuşsa o zaman CHP'yi CIA mi getirdi? Baykal'ı gönderen, Kılıçdaroğlu'nu getiren bir gizli servis miydi? Bu soruları sormak haklı hale gelir.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler