YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun kızlara sarkan akrabası da işsiz miydi?
A Politik programına konuk olan Eski CHP MYK Üyesi Savcı Sayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özgecan Aslan cinayeti hakkında yaptığı yorumu eleştirdi. Sayan Kılıçdaroğlu'na, "Türkiye'de işsiz olan herkes sapıklık mı yapıyor?" dedi.
Kılıçdaroğlu'nun kızlara sarkan akrabası da işsiz miydi?
17 Şubat 2015 / 07:00 Güncelleme: 17 Şubat 2015 / 10:55

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programının konuğu CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan'dı.

Sayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili söylemlerini eleştirerek Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu.

İşte Savcı Sayan'ın programda öne çıkan o konuşması:

Türkiye'de işsiz olan herkes sapıklık mı yapıyor?

"Dünden beri ben bu olayı seyrediyorum iki gündür. Bizimkiler ya bizim Kılıçdaroğlu çıkıp diyor ki, "Bu adam işsizdi, işsiz kaldığı için gitti bunu yaptı." Yani merak ediyorum Türkiye'de işsiz olan herkes gidip sapıklık mı yapıyor? Burada bir meşrulaştırma var. Bir de şunun da altını net çizmek lazım. Bu adam sapıklık yapmıştır. Bunu ailesine mal etmemek lazım. Bunu ailesine mal ederseniz, toplumda daha farklı kamplaşmalar ortaya çıkarırsınız. O aileyi lanetli bir aile olarak görürseniz hiçbir anne baba oğlum sapık olsun diye çocuğunu yetiştirmez.

Kılıçdaroğlu'nun kızlara sarkan akrabası da işsiz miydi?

Mesela Sayın Kılıçdaroğlu'nun akrabası işsiz de değildi marketi vardı. İşte Kocaeli'nde içeriye giren kızlara sarkıntılıktan arkadaşları ile birlikte 20 yıl ceza yedi. Peki bunu şimdi Kılıçdaroğlu'na yüklememiz mi lazım? Ya da sol cenaha yüklememiz mi lazım. Caniliğin ve sapıklığın ideolojisi de olmaz, ırkı da olmaz. Fakat beni üzen atılan twitlerdir.

Dini reflekslerimizi yok ettiler

"Bu bizim eski toplumun geleneği, göreneğidir. Kadına emanet olarak bakmak. Peygamber Efendimizin veda hutbesindeki emanet budur işte. Biz bundan uzaklaştırıldığımız için, buna sahip çıktığımızda biz yozlaşmışız, biz yobazız biz onun bunun özgürlüğünü kısıtlamış olarak lanse ediliyoruz. Biz erkekler komşumuzun kızını korumak zorundayız. Oradan geçen bir bayanı korumak zorundayız. Bu refleksleri nasıl yok ettiler. Dizilerle, Nasıl yok ettiler? Avrupa özentileri ile... Nasıl yok ettiler? Avrupa vari, çağdaşlık özgürlük diyerek...

Leydi Gaga gibi giyinen adam mı bana ahlak dersi verecek?

"Şimdi bakın bunlar benim zoruma gidiyor. Anadolu'daki insanların geçmişteki o kültür durumlarına bakın, yaşam durumlarına bakın, komşuluk ilişkilerine bakın şimdi aynı apartmanda yaşayan insanlar birbirini tanımıyor. Eskiden komşuluk ilişkisi vardı. Davet vardı, yemek getirip götürme vardı. Şimdi asansöre binenler birbirini tanımıyorlar. Böyle bir yozlaşma içerisinde hastalıkta çoğalır sapıklar da çoğalır. Bakanı istifaya çağıran insanların gidip Taksim'de leydi Gaga gibi giyinip konserine giden insanlar olduğunu unutmayalım. Bu mu bana ahlak dersi verecek? Sen gidip kıçını başını açacaksın, erkek olarak sütyen takacaksın bana ahlak dersi vereceksin, demokrasi dersi verecek.

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

Suçlunun Suçu Kendine Aittir
 // Boğaçhan
Kuran'ın hükmüne göre kimsenin vebali kimseye yüklenemez. Adam sapık diye ailesine de aynı şekilde bakmak zulümdür.

Bu arada Kılıçdaroğlu'nun zırva yorumu hakkında konuşmak bile abes olur....
17 Şubat 2015 Salı 11:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler