YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesinin cenaze namazı
Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesinin cenaze namazında ilginç anlar yaşandı. Kıble hassasiyetinin bulunmadığı cenaze namazında, imamın etrafında da namaz kılınması dikkatleri çekti.
Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesinin cenaze namazı
25 Kasım 2014 / 16:20 Güncelleme: 26 Kasım 2014 / 08:06

Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesinin cenaze namazı, cemevi önünde kılındı. Cenaze namazında kıble hassasiyeti gözetilmemesi dikkat çekti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kayınvalidesi Fatma Özdağ'ın cenazesi, Kocaeli'nin Derince ilçesindeki cemevinde kılınan namazın ardından Tunceli'ye gönderildi. Daha sonra da toprağa verildi.

Kıble hassasiyeti gözetilmedi

Selvi Kılıçdaroğlu'nun annesi Fatma Özdağ'ın kılınan cenaze namazında kıble hassasiyetinin gözetilmediği görüldü. Namazı kıble yerine tabutun etrafında saf tutarak kılan cemevi cemaati ilginç bir görüntü oluşturdu. Cenaze namazını kılan cemaat, yalnızca imamın arkasında durması gerekirken imamın sağında, solunda ve arkasında saf tuttu. İmamın karşısında da bazı insanların namaza durması dikkat çekti.

Cemevinde öğle namazına müteakip kılınan namazın ardından İstanbul Ataşehir Belediyesinin cenaze nakil aracına konulan Özdağ'ın cenazesi, Tunceli'nin Nazımiye ilçesine bağlı Ayranlı köyüne gönderildi ve orada toprağa verildi.

22:21
 // ekrem
Hz. Ali nasil namaz kilardi keske bilselerdi din hafife alinmaz...
25 Kasım 2014 22:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler