YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nun 'akraba' belgeleri ortaya çıktı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'ispatlanırsa istifa ederim' dediği işe almalarla ilgili iddianın belgeleri ortaya çıktı.
Kılıçdaroğlu'nun 'akraba' belgeleri ortaya çıktı
12 Aralık 2014 / 05:53 Güncelleme: 12 Aralık 2014 / 05:58

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında, Kılıçdaroğlu'na"Bunu sana göndereceğim" dediği mavi dosyanın içindeki detaylara ulaşıldı.

Takvim Gazetesi'nde yer alan dosyaya göre Kılıçdaroğlu'nun sadece 14 yaşındaki oğlunu değil, 10 aylık torununu da erken emeklilikten faydalandırmak için sigortalı yaptığı, toplam 70 akrabasını sınavsız işe aldığı ortaya çıktı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında, içindeki bilgilerin tamamını açıklamadığı mavi dosyanın içindeki detaylara TAKVİM ulaştı. Rapora göre, siyaset yapmak için insanların aileleri ve çocuklarına kadar iftira atmayı marifet bilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendi görevinde kundaktaki torunu dahil 70 aile yakını için torpil sağladığı belirlendi.

Raporda Kılıçdaroğlu'nun, 10 aylık torununu bile, erken emeklilikten faydalanması için kanun yürürlüğe girdiği tarihten iki gün önce sigortalı yaptığı anlaşıldı. 1997 yılında ilköğretimde okuyan 14 yaşındaki oğlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun da bu dönemde sigortalandığı ortaya çıktı. Dosyada 1983 doğumlu Kerem Kılıçdaroğlu'nun 01.03.1997 tarihinde sigorta girişinin yapıldığı, iki ay sonra işten ayrılmış gibi gösterildiği anlaşıldı. Kılıçdaroğlu'nun 1979 doğumlu küçük kızı Zeynep'in sigortası da henüz 17 yaşındayken İstanbul'da bulunan Ekinciler Holding üzerinden yapıldı.

Arkadaşının iş yeri

Zeynep Kılıçdaroğlu'nun kayıtlarına göre 10.06.1996 tarihinde işe giriş yaptığı, 10.07.1996'da da işten ayrıldığı görülüyor. CHP liderinin 1976 doğumlu büyük kızı Aslı da 1995'te henüz 19 yaşındayken yine Ekinciler Holding üzerinden çalışıyormuş gibi gösterildi.

Aslı Kılıçdaroğlu'nun 01.04.1995 tarihinde işe girdiği, bir ay sonra ise işten ayrıldığı görünüyor. İki kardeşi de göstermelik olarak işe alan Ekinciler Holding'de Mali İşler Koordinatörü olarak görev yapan Ramazan Aktaş'ın ise Kemal Bey'in üniversite arkadaşı olduğu belirlendi. Zeynep ve Aslı Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'daki şirkette çalışıyor gösterildiği dönemlerde ise Ankara'da öğrencilik yapmaları da gözden kaçmadı.

Kılıfını da uydurdu

Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde, 70 akrabasını da sınav yapmadan işe aldığı ortaya çıktı. CHP liderinin SSK Genel Müdürü olduğu dönemde, akrabalarını sınavsız işe almak için kılıf gibi yazı hazırlattığı ortaya çıktı. Buna göre, Kılıçdaroğlu'nun hazırlattığı ve imzaladığı yazıda ÖSYM ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınav yapma zamanı olmadığı belirtiliyor. Sınavlar yapılırsa atamaların gecikebileceği ifade ediliyor. İşsizliğin had safhada olduğu bir dönemde SSK'da iş için yeterli başvuru yapılmadığı gerekçe olarak sunuluyor. Böylece Kılıçdaroğlu'na sınavsız torpil imkanı tanınıyor.

İşte sıralı tam liste

Kemal Kılıçdaroğlu, SSK Genel Müdürlüğü döneminde, eski soy ismi Karabulut soyadını taşıyan 31 kişiye torpil yaparak, sınavsız bir şekilde işe aldı. İşte o isimler:
- Cemal Karabulut (Okmeydanı Hastanesi)
- Düzgün Karabulut (Göztepe Hastanesi) n Ramazan Karabulut (Süreyyapaşa Hastanesi)
- Oktay Karabulut, Ali Karabulut (Nişantaşı Diyaliz)
- Ali Ekber Karabulut (Tepecik Hastanesi)
- Yılmaz Karabulut, Vedat Karabulut, Gülten Karabulut, Fatma Karabulut, Oktay Karabulut, Fatmagül Karabulut, Duran Karabulut, Sebahat Karabulut, Hanife Karabulut,Emine Karabulut, Filiz Karabulut, Şevket Karabulut, Fatma Karabulut, Hülya Karabulut, Halil Karabulut, Abdurrahman Karabulut, Refik Karabulut, Ramazan Karabulut, Özer Karabulut, Gül Karabulut, Naim Karabulut, Semra Karabulut, Mahmut Karabulut (Bakırköy Doğumevi)
- Dr. Şaban Karabulut, Suna Karabulut (Tunceli Sigorta Müdürlüğü).

Anne tarafını unutmadı

Kılıçdaroğlu Genel Müdürlüğü döneminde annesinin soyadı Gündüz'ü taşıyan 26 kişiyi kuruma sınavsız aldı:
- Mehmet Gündüz (Ankara Çocuk Hastanesi)
- Ö. Köyer Gündüz (Tepecik Eğitim Hastanesi)
- Şükrü Gündüz (Okmeydanı hastanesi) n Atike Gündüz, Ayşegül Gündüz, Hatice Gündüz (Ankara Göz hastanesi)
- Murat Gündüz, Canan Gündüz, Sultan Gündüz, Atilla Gündüz, Aziz Gündüz, M. Şefik Gündüz, Cevat Gündüz, Osman Gündüz, Sevim Gündüz, Abdülbari Gündüz, Ayşe Gündüz, Şerafettin Gündüz, Sami Gündüz, Dürda Gündüz, Gülistan Gündüz, Kemal Gündüz, Ahmet
Gündüz, Fikriye Gündüz.

Eşinin akrabaları

Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun eski soyadı Düzgün'ü taşıyan 13 akrabasını da sınav yapmadan işe aldı:

- Aliye Düzgün (Ankara Eğitim hastanesi)
- Leyla Düzgün (Erzincan hastanesi)
- Fadime Düzgün, Mükerrem Düzgün, Derya Düzgün, Gülseren Düzgün, Özgür Düzgün,Vehbi Düzgün, Ahmet Düzgün, Muzaffer Düzgün, Cemal Düzgün, Geyik Düzgün,Muhittin Düzgün.

 

TAKVİM

adamsında kimse kıymetini bilmiyor
 // erdoğan
adamsında kimse kıymetini bilmiyor.Sınav yapacak vakit yok,yeterli başvuru yor,zaman dar,işler aksıyor memleket elden gidiyor ne yapacaktı adam hemen eşine dostuna haber salıp memleket sevdalısı aramış eş dostlarda hemen bu çağrıya kulak vermişler genel müdür davet etmiş icabet etmemek olmaz diye işbu kadar basit ama anlayan yok zatı muhteremi bu memlekette daha ne diyim...
12 Aralık 2014 Cuma 22:16
azıcık delikanlı ol kılıçtaroğlu
 // A.SAĞ
Adam gibi çık de ki; aldım akrabalarımı nolacak...
İspat edin bırakırım, yok böyle bişey vs.. kıvırtma...
aslında ben ssk yı kurtardım batırmadım, yüzme bilmiyordu battı napiim, falan filan....
12 Aralık 2014 Cuma 10:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler