YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak
Kültür ve Turizm Bakanı Günay, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'Stockholm Sendromu' benzetmesini siyasi acemilik olarak değerlendirdi.
Kılıçdaroğlu'nu kızdıracak
21 Haziran 2011 / 18:46 Güncelleme: 21 Haziran 2011 / 18:50

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, seçim sonuçlarına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na atfen basına yansıyan ''Stockholm Sendromu'' benzetmesine ilişkin, ''Demokratik bir seçimden çıktıktan sonra bu tür benzetme yapmasını siyasi acemilik olarak karşılıyorum'' dedi.

Bakan Günay, eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, AK Parti İzmir Milletvekilleri Ali Aşlık, Hamza Dağ ve Nesrin Ulema, Kültürpark Fuar Alanı'ndaki İl Seçim Kurulu'na gelerek, İl Seçim Kurulu Başkanı Yılmaz Durmaz'dan mazbatalarını aldı.

Eski Ulaştırma Bakanı Yıldırım, mazbatasını gazetecilere göstererek ''İsteyen varsa veriyorum hemen, taze çıktı'' diye espri yaptı.

Bakan Günay daha sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türk insanının demokrasiye bağlılığını, demokrasi konusunda alınan mesafeyi göstermesi açısından iyi bir seçimin yaşandığını ifade ederek, kendilerine destek veren, vermeyen herkese teşekkür etti.

Kampanya sürecinde ''hiçbir sevimsiz anı yaşamadıklarını'' belirten Bakan Günay, ''Oy verenler, vermeyenler herkes bize güleryüz gösterdi, dikkatle dinledi. Bize gösterilen güvene layık olmaya çalışacağız. Milletimizin bize verdiği bu güvenin önemini biliyoruz. Bu emaneti yüksekte tutmaya çalışacağız. İzmir'e, Türkiye'ye, dünyaya iyi şeyler olması için çalışacağız'' dedi.


-''STOCKHOLM SENDROMU'' BENZETMESİ-


Bir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'nin yüzde 50 oy almasını değerlendirirken ''Stockholm Sendromu'' benzetmesi yaptığını ifade etmesi üzerine Günay, ''Çok talihsiz bir benzetme bence. Türkiye insanına karşı, AK Parti'ye oy verenlere, özgür iradesiyle farklı siyasal partilere oy verenlere karşı bir saygısızlık içeriyor. Bir siyasi parti genel başkanının demokratik bir seçimden çıktıktan sonra bu tür benzetme yapmasını siyasi acemilik olarak karşılıyorum. Parlamentonun açılışından önce hepimiz daha dikkatli, daha yapıcı cümleler kursak sanıyorum Türkiye için iyi olur'' diye konuştu.

Bakan Günay, İnciraltı'nın EXPO alanı olarak yetersiz olduğu yönündeki açıklamalarla ilgili bir soruya karşılık, ''İnciraltı'nı gündemden çıkarmış değiliz. Ama acaba daha kapsamlı bir alan, trafik, ulaşım açısından olabilir diye fazla uzamadan bu konuyu kesin karara bağlayacağız. Birkaç ay içinde belirleyeceğiz'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler