YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan yeni yıl mesajı
Kılıçdaroğlu'ndan yeni yıl mesajı
31 Aralık 2013 14:00
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yeni yıl demek, yeni bir başlangıç, yeni bir umut ve daha güzel bir yıl, daha mutlu, daha huzurlu bir gelecek için çok büyük sorumluluk üstlenmek demektir. Biz CHP olarak bu sorumluluğu üstlenmeye hazırız" dedi.

Kılıçdaroğlu, yayınladığı yeni yıl mesajında, tüm insanlığa barış, huzur, refah, mutluluk, ırkı, dini, mezhebi, dili, cinsiyeti, rengi ne olursa olsun her vatandaşa kardeşlik ve sağlık diledi.

"Yeni yıl demek, yeni bir başlangıç, yeni bir umut ve umutları yeşertmek için çok çalışmak, daha güzel bir yıl, daha mutlu, daha huzurlu bir gelecek için çok büyük sorumluluk üstlenmek demektir. Biz CHP olarak bu sorumluluğu üstlenmeye hazırız" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, dünü bilmeyenin geleceği kuramayacağını, dünden ders almayan, hukuku egemen kılmayanın geleceğe yürüyemeyeceğini belirtti.

2013 yılındaki gelişmeleri anımsatan Kılıçdaroğlu, "AKP'li 2013'ü, Başbakan'ın, Bakanların, Bakan çocuklarının, bürokratların ve AKP yandaşlarının adının karıştığı yolsuzluk, kara para aklama, rüşvet alıp verme operasyonu ve bu operasyonları engelleme, delilleri karartma ayrıca yargıya müdahale girişimleriyle geride bırakıyoruz" görüşünü savundu.

Gök kubbenin altında hiç bir şeyin sonsuza kadar gizli kalmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Milletine, aydınına, gazetecisine, bilim adamına, siyasetçisine, ordusuna komplo kuranları, kurduranları, Silivri toplama kampı ayıbını yaşatanları, Uludere'de katledilen vatandaşların acısını yüreğinde duymayanları, mütedeyyin insanların fitrelerini, zekatlarını çalanları himaye edenleri, Türkiye'yi yalnızlaştırarak, selam vereceği tek komşu bırakmayanı, Suriye'de Müslüman'ın Müslüman'ı öldürmesi için her türlü şer ocağıyla kucaklaşanı, savcının polisin yolunu keserek dosyalarına el koyarak hırsızı bırakıp savcının polisin peşine düşeni, 'Beni Kılıçdaroğlu'nun meşrebinden olanlar mahkum etti' diye mezhepçilik yapanı" 2013'te bırakarak yeni yılda aydınlığa yürüdüklerini ifade etti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler