YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Osmanlı eleştirisi
Kemal Kılıçdaroğlu, "Osmanlı özlemcilerine sormak istiyorum, cumhuriyet kurulurken Osmanlı'dan kalan ne vardı, kendi parasını basamıyordu" dedi.
Kılıçdaroğlu'ndan Osmanlı eleştirisi
16 Aralık 2013 / 09:00 Güncelleme: 16 Aralık 2013 / 14:00

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı'nın Ahmet Taner Kışlalı Salonunda düzenlediği "Dev Çınarlar Yeni Filizlerle Buluşuyor" etkinliğine katıldı.Yaptığı konuşmada Osmanlı Devleti'nin son yıllarını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Şimdi Osmanlı özlemcilerine sormak istiyorum, cumhuriyet kurulurken, Osmanlı'dan kalan ne vardı, bir kilometre demir yolu yoktu, kendi parasını basamıyordu."dedi.

Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada, CHP'nin değişimin adresi olduğunu vurgulayarak son üç yılda en büyük değişimi yaşayan partinin CHP olduğunu söyledi.

"Osmanlı özlemcilerine soruyorum"

Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu CHP olarak üç büyük devrimin altına imza attığına dikkat çekerek şöyle devam etti: "CHP'yi kuran kadrolar Cumhuriyeti kurdular. Saltanat bitti. Şimdi Osmanlı özlemcilerine sormak istiyorum, cumhuriyet kurulurken, Osmanlı'dan kalan ne vardı, bir kilometre demir yolu yoktu, kendi parasını basamıyordu.

"Bugün geldiğimiz rejim mücadelesidir"

Cumhuriyeti, CHP'yi kuranlar önce şunu söyledi, 'savaş meydanlarında kazanılan zaferler, ekonomik zaferlerle taçlandırmadıkça bağımsızlık güvence altında olmaz.' Seferber oldular. Bugün geldiğimiz nokta, siyasi partiler arasında bir iktidar mücadelesi değildir, bugün geldiğimiz nokta bir rejim mücadelesidir. Cumhuriyetin kazanımları, demokrasimiz elimizden alınmak isteniyor. Güçler ayrılığı ilkesi yok edilmek isteniyor. Parlamento, iktidar partisinin arka bahçesi haline getirilmek isteniyor. Sayıştay yok edilmek isteniyor."

NURLAR İÇİNDE YAT SULTAN ABDÜLHAMİT
 // fevzullah APAYDIN
İstanbul-Medine demiryolunu milli şeflerinin yaptırdığını zannediyor herhalde.Belgeseli bile yapılmış bir konuda bu kadar cehalet,ancak bu genel müdüre yakışır.İnsan olan? utanır,hem genel müdür olup hemde bu kadar cahil kalmaktan.Kabahat sende degil ,sana oy verenlerde.ALLAH[cc] hepinizi ıslah etsin....
16 Aralık 2013 Pazartesi 10:24
Nankör Kedi
 // Keşanlı Rambo 22
Sen de 9 cephede 7 düvele karşı savaşta bakalım senden ne eser kalacak. Osmanlı' dan miras kalan topraklarda yaşadığını unutma ! ...
16 Aralık 2013 Pazartesi 10:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler