YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan önemli ziyaret
Kılıçdaroğlu'ndan önemli ziyaret
20 Ekim 2011 13:03
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaralı askeri hastanede ziyaret etti...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hakkari'deki terör saldırısında yaralanan askerleri, tedavi gördükleri GATA'da ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Sağlık durumlarıyla ilgili bilgi aldık. Bir an önce sağlıklarına kavuşup aramıza dönmelerini arzu ediyoruz" dedi.

Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK'nın dün Hakkari'de gerçekleştirdiği saldırıda yaralanan ve GATA'da tedavi altına Mehmetçikleri ziyaret etti. GATA'daki ziyarette Kılıçdaroğlu'na, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve CHP'li milletvekilleri eşlik etti.

Ziyaretin ardından CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, GATA'nın önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hamzaçebi'nin açıklama yapacağı esnada, bir vatandaşın Meclis'te yapılacak olan kapalı oturuma tepki göstermesi üzerine, Hamzaçebi, "Kesinlikle açık oturum olmalı. Biz de aynı kanaatteyiz" diye yanıt verdi. Hamzaçebi, Kılıçdaroğlu'yla birlikte gazilere ziyarette bulunduklarını belirterek, "4 gazimizin 4'ünün de ameliyatta olduğu bilgisini aldık. Birisinin bilincinin kapalı olduğu şeklinde bize bilgi verildi. Astsubay olan arkadaşımızın bilinci kapalı, diğerleri de ameliyatta. Sağlık durumlarıyla ilgili bilgi aldık, yakınları memleketlerinden gelmişler. Yakınları GATA'nın misafirhanesinde konuk ediliyor. Bir an önce sağlıklarına kavuşup aramıza dönmelerini arzu ediyoruz. Onların acısı, ailerinin ve şehitlerin acısı yüreğimizde. Böyle bir duyguyla geldik ve şimdi ayrılıyoruz" diye konuştu. Hamzaçebi, gazilerin hayati tehlikeleriyle ilgili olarak, "Birisinin hayati tehlikesi olduğu yönünde bize bilgi verildi, bilincinin kapalı olduğu ifade edilen gazimizle ilgili olarak, hayati tehlikenin söz konusu olduğunu ifade ettiler. Diğerleriyle ilgili böyle bir bilgi verilmedi" dedi.

Gazetecilerin, kapalı oturumla ilgili vatandaşın verdiği tepkiyi hatırlatması üzerine Hamzaçebi, "Vatandaşımız 'kapalı oturum olmasın, mecliste görüşülenleri konuşulanları herkes duysun' şeklinde biraz önce burada bir talepte bulundu. Biz kendisiyle aynı kanaati paylaşıyoruz. Böyle önemli bir gün ve süreçte, TBMM terörü konuşacaksa kapalı oturum yapılmasının hiçbir gerekçesi yoktur. Biz 'kapalı oturum olmasın bu görüşmeler açık yapılsın' şeklindeki talebimizi bugünkü görüşmemizin başlangıcında Başkanlık Divanı'na bildireceğiz. Kapalıda görüşülecek hiçbir şey yoktur. Bugüne kadar sayısız kapalı oturum yaptık ancak bu oturumlarda görüşülenlerin millettin duymayacağı şeyler olduğu kanaatinde değiliz. Orada milletten saklanacak hiçbir şey yoktur. Hükümet ne yaptıysa ne yapamadıysa muhalefet partileri ne düşünüyor hangi görüşleri ortaya koyuyorsa bunlar açık görüşlülükle konuşulmalıdır. Kapalı yapılmasının hiçbir mantığı yoktur, umarım sağduyu galip gelir ve görüşmeler açık oturum şeklinde gerçekleşir" diye konuştu. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler