YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan istifa açıklaması
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 'istifa edecek misiniz?' sorusuna yanıt vererek, "CHP'yi diğer partilere benzetmeyin. Kurallar neyi gerektirirse, o kurallar aynen çalışır. Oyumuz arttı, milletvekillerimiz arttı ama kendimizi başarılı görmüyoruz" dedi.
Kılıçdaroğlu'ndan istifa açıklaması
02 Kasım 2015 / 00:08 Güncelleme: 02 Kasım 2015 / 08:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, düzenlediği basın toplantısında 1 Kasım seçim sonuçlarını değerlendirdi.

1-20151102080313.jpg

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları:

"Ortaya çıkan tablo sorumluluğumuzu ileri taşımıştır. Sorumluluğumuz daha da artmıştır.
CHP, seçim öncesi yaptığı çalışmalardan ötürü hiçbir vatandaşımızdan olumsuz tepki almamıştır. CHP'deki değişim kararlılıkla devam edecektir. İnsan haklarına saygı gibi konularda gücün zehirlenmemesi lazım. Bütün bunları dikkatle izleyeceğimizi vatandaşların bilmesi gerekiyor. Kimse kendisini hukukun üstünde görmemeli."

"Bugüne kadar hep mazlumun yanında olduk, yanında olmaya da devam edeceğiz. Sorumluluklar içinde görevimizi yapmaya çalışacağız. O açıdan bütün yurttaşların endişe duymaması gerekiyor. Toplum adına gerekli muhalefeti yapmak bizim temel hedefimizdir."

İstifa edecek mi?

"İstifa beklentileri konusunda; CHP'yi diğer partilere benzetmeyin. Demokrasiyi bu ülkeye getiren partiyiz. Kurallar neyi gerektirirse, o kurallar aynen çalışır. Oyumuz arttı, milletvekillerimiz arttı ama kendimizi başarılı görmüyoruz."

 // mehmet fatih
Yabunlarda hiç utanma yokmuş konuşurken yüzleri bile kızarmiyor tükürecem tükürüğüme yazık 4yaşında oğlum oğlum tükür oda tükürmüyor...
02 Kasım 2015 02:54
Ne oldu
 // mustafa
geçen seçim sonrası g. Başkan Yrd darbe Bildirgesi gibi basina açıklama yapmıştı. o nere girdi.ne oldu. utanmadan bizde başarılıydı diyorlar. yazikkkkkkkk...
02 Kasım 2015 00:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler