YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Gülen'in iadesine destek!
Ankara'da gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ilk kez FETÖ yapılanmasından bahsetti. Kılıçdaroğlu: "Fetullah Gülen'in kesinlikle Türkiye'ye iade edilmesi lazım" dedi.
Kılıçdaroğlu'ndan Gülen'in iadesine destek!
26 Temmuz 2016 / 13:06 Güncelleme: 26 Temmuz 2016 / 16:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da 15 Temmuz akşamı Fethullahçı teröristler tarafından bombalanan Özel Harekat Merkezi'ni ziyaret etti.

"ORDU İÇİNDE YUVANALANAN.."

Şehitler için karanfil bırakan CHP Lideri, ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Ordu içinde yuvalanan, FETÖ'nün devletin içinde bu kadar yuvalanması, hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir tablodur." diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları;

Şu ifade çok önemliydi, Anayasa'nın ruhuna sadık kalarak görev yapan polis teşkilatımız hepimizin gözbebeği olmak durumundadır. Onlar, biz bu ülkenin sokaklarında rahat gezelim diye yeri geldiğinde canını veren kardeşlerimizdir. Polis teşkilatımızı güçlendirmek ve onlara gözümüz gibi bakmak hepimizin ortak görevidir. 15 Temmuz'da yaşanan olay Türkiye tarihinde birden fazla ilki doğurdu.

ONLARI ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Birincisi demokrasiye, özgürlüklere ve hukukun üstünlüğüne bağlılık konusunda büyük bir ortak payda oluşturdu.  43 arkadaşımız, burada şehit oldu. Onlara demokrasi şehidi diyoruz, onları asla unutmayacağız. Türkiye'nin yeniden ayağa kalkması, onların hayatlarını feda etmesiyle gerçekleşti.

ORDU İÇİNDEKİ FETÖ YUVALANMASI

Ordu içinde yuvalanan, FETÖ'nün devletin içinde bu kadar yuvalanması, hepimizin üzerinde düşünmesi gereken bir tablodur. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir ama Türkiye'de bütün partilerin demokrasi konusunda ortak bir tavır takınmaları bence çok önemlidir. Buraya geldik, demokrasi şehitlerimizi anmak için geldik.

GÜLEN AKLANMAK İSTİYORSA TÜRKİYE'DE YARGILANMALI

Umarım önümüzdeki günlerde siyasi partiler bir araya gelirler ve bu sorunu çözmüş oluruz. Fethullah Gülen'in kesinlikle Türkiye'ye iade edilmesi lazım. Ben aklanmak istiyorum diyorsa, Türkiye'de yargılanmalıdır. Fethullah Gülen'in Türkiye'ye teslim edilmesi gerekiyor."

 // Osmanbey
Ne güzel bi taktik rüzgar hangi yönden eserse oraya dön. Hadi ordan derler adama...
26 Temmuz 2016 17:51
idam meclise geldiğinde chp nin..
 // atiker
nerde durduğu aşikar olacak mazlumlarımı oynayacak yoksa bu günkü söyleminin arkasındamı duracak on manifestosu mide bulandırıcıydı bizim için kılıçtar zerre kadar değişmedi aynı yerde duruyor chp nin paralel işbirliğini inşallah rabbim bir yerlerden açığa çıkarırda gerçek yüzlerini görür bu millet ya sabır bekleyelim görelim hayırlısı.....
26 Temmuz 2016 Salı 14:36
 // Ahmet
İade edilme durumunda fitne çıkarmazlar inşaAllah...
26 Temmuz 2016 13:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler