YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Gülen tepkisi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis kürsüsünden Fethullah Gülen'e 'çete' diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı İsa Gök'ü eleştirdi...
Kılıçdaroğlu'ndan Gülen tepkisi
01 Nisan 2011 / 12:03 Güncelleme: 01 Nisan 2011 / 12:05

Kılıçdaroğlu, Gök'ün Gülen'i hedef alarak eleştirilerde bulunmasını doğru bulmadığını söyledi.  Ankara'da gazetecilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Gök'ün, Gülen konusundaki son çıkışları hakkında, ''Parlamento'daki tartışmaların belli kişiler hedef alınarak eleştirilmesini doğru bulmuyorum. Orada (Meclis'te) iktidar partisinin icraatları eleştirilir.'' diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Gündemi değiştirmek için başka bir konu bulamadı Sayın Başbakan herhalde. Başkanlık sistemini tartışmaya açmak istiyor. Gereksiz bir şey. Türkiye'nin sorunları var, asıl o sorunları çözmek gerekiyor'' değerlendirmesinde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, gazetelerin ekonomi yazarlarıyla bir araya geldi.

Basına kapalı yapılan toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Genel seçimler sonrası başkanlık sistemini referanduma götürebiliriz'' şeklindeki açıklamasını hatırlatması üzerine, ''Gündemi değiştirmek için başka bir konu bulamadı Sayın Başbakan herhalde. Başkanlık sistemini tartışmaya açmak istiyor. Gereksiz bir şey. Türkiye'nin sorunları var, asıl o sorunları çözmek gerekiyor'' dedi.

Kılıçdaroğlu, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Şık'ın kitap taslağının internette yayımlandığı anımsatılarak, ''Savcılık da soruşturma başlattı. Siz de örgütsel bir suç işlemiş, kitabı indirmiş olabilir misiniz?'' şeklindeki soru üzerine, şunları söyledi:

''Kitabı indirmedim ama şunu gösteriyor; yasaklarla bir yere varılamayacağını gösteriyor. Yasaklarla 21. yüzyılın Türkiye'sinde sonuç alamazsınız. Artık bunu o kararı veren yargıcın da görmesi lazım, dünyayı bilmesi lazım, dünyayı tanıması lazım. Basılmamış kitabın yasağı mı olur? Eğer siz yasak getirirseniz, yasağın getirdiği sonuç bu olur. Sanıyorum en güzel yanıtı da Sayın Cumhurbaşkanı verdi, kitabın çok daha geniş kitlelere ulaşmasını yargıçlar sağladılar.''

(AJANSLAR)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler