YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklama
Başbakan Erdoğan'ın aralarında Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yer aldığı 17 davadan vazgeçmesine Kılıçdaroğlu'ndan ilk değerlendirme geldi. CHP lideri Erdoğan'ın davalaradan vazgeçmesini zaten kazanamayacaktı şeklinde yorumladı
Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklama
17 Haziran 2011 / 10:56 Güncelleme: 17 Haziran 2011 / 11:51

Başbakan Erdoğan, "kilometreyi sıfırlıyoruz" dedi kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle seçim sürecinde açtığı 17 davadan vazgeçti.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Başbakan'ın o davaları kazanamayacağı belliydi" dedi...

Erdoğan'ın vazgeçtiği 17 davanın 10'u Kemal Kılıçdaroğlu'na, 3 ise MHP lideri Devlet Bahçeli'ye açılmıştı...

HEZİMET DEĞİL...

Seçim sonuçlarının açıklandığı akşam yaptığı konuşmada büyük bir zafer kazanmış gibi konuşan Kılıçdaroğlu, parti içinden gelen tepkilerin de etkisiyle olsa gerek bugün seçimden istedikleri sonucu alamadıklarını itiraf etti. CHP'nin aldığı oy oranını değerlendiren Kılıçdaroğlu, 'Beklediğimiz oyu alamadık, ama hezimet değil' diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde haksız yere kimsenin kalbini kırmadığını belirterek, "Tam tersine bana hakaret yapıldı, hiç sesimi çıkarmadım, sadece dava açtım.”dedi.
   
Kemal Kılıçdaroğlu, basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin
Başbakan Erdoğan gibi seçim sürecinde kalbini kırdığını düşündüklerinde helalleşme talebinde bulunup bulunmayacağına yönelik bir soruya, “Ben haksız yere kimsenin kalbini kırdığımı sanmıyorum. Tam tersine bana hakaret yapıldı, hiç sesimi çıkarmadım, sadece dava açtım.” şeklinde cevap verdi.

CHP’nin oyunun referanduma göre düştüğü şeklindeki değerlendirmelerin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, “O zaman genel seçim olsaydı bu soruya kesin yanıt verirdik, ama böyle bir seçim yok. O dönem AKP’den olup 'hayır' oyu kullananlar da vardı, CHP’den olup 'evet' oyu kullananlar da vardı. Onları biliyoruz. Bunlar medyaya da yansıdı. Onun bir blok cephe olarak CHP’nin ağırlıklı olduğu biliyoruz. Bunun ne kadarını CHP’ye ait olduğunu bilmiyoruz." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav'ın kongre girişimleriyle ilgili bir soruya ise kurultay isteminin de, kurultay istememenin de ayıp bir şey olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu, demokrasi içinde bu tür taleplerin olabileceğini belirterek, “Medya aracılığıyla, karşılıklı tartışmanın doğru olmadığı kanısındayım.” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, genel başkan dahil kimsenin görevinin ömür boyu sürecek bir koltuk olmadığını, kişilerin yeri zamanı gelince koltuklarını bırakmasını bilmeleri gerektiğini kaydetti. Merkez Yönetim Kurulu (MYK) için de aynı şeylerin geçerli olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, “Yeri ve zamanı gelince her değişiklik yapılır.” diye konuştu. (Kanal A Haber - Cihan)

Komik
 // kemaliye
Çok zavallı bir adam, acıyorum kendisine başka değil!!!...
17 Haziran 2011 13:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler