YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklama
Dün İstanbul'da gerçekleşen bombalı saldırıda bir bacağını kaybeden Ayten Bal’ı ziyaret ettikten sonra açıklamalarda bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu iddialı konuştu. Hem de bu iddiaya Başbakan Erdoğan'ı da dahil etti...
Kılıçdaroğlu'ndan flaş açıklama
27 Mayıs 2011 / 11:06 Güncelleme: 27 Mayıs 2011 / 12:33

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sonucuna yönelik sözleriyle ilgili olarak, ''Kimin oyu düşerse o genel başkanlıktan istifa etsin. Yüreği varsa çıksın söyleyin meydanlarda 'AKP'nin oyu düşerse ben genel başkanlığı bırakacağım' desin. Ben de buradan söylüyorum. CHP'nin oyu düşerse ben genel başkanlıktan ayrılacağım'' dedi.

Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'taki patlama sonrası Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıları ziyareti sırasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in bugün cemevini ziyaret edeceğinin hatırlatılması üzerine  Kılıçdaroğlu, insanların karşılıklı birbirlerini ziyaret etmelerinin, görüşmelerinin güzel bir olay olduğunu belirtti.

Görmez'in ziyaretinin herkesi mutlu etmesi gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Ayrılmayı değil, birleştiren bir görev üstlenmiş oluyor. Bu da beni mutlu etti'' dedi.

Kılıçdaroğlu, ''12 Eylül referandumu ve bugünkü miting alanlarını karşılaştırır mısınız  Hakkari mitinginde Başbakan Erdoğan BDP'yi kastederek 'CHP'ye farklı partilerden destek var' dedi. Bu konuyla ilgili görüşünüz denir '' şeklindeki soruya da şu cevabı verdi:

''Referandum sürecinden daha hareketli bir süreç yaşıyoruz. Miting meydanları daha hareketli. CHP'ye duyulan ilginin daha fazla olduğunu görüyoruz. Sayın Erdoğan'ın bana yönelik eleştirilerini çok ciddiye almıyorum. Ciddiye alınacak eleştiriler de değil ama kendisine güveniyorsa onun istediği televizyon kanalına gelsin. Eleştirilerini yüzüme karşı söylesin. Onun bütün eleştirilerine yanıt veririm ama kendisinin buna cesareti var mı tahmin etmiyorum. Cesur insanlar bu ülkeyi yönetirler. Korkak olanların ülkeyi yönetmeye hakları da yoktur. Ben buna inanıyorum.''

''CHP'ye başka partilerden destek var mı '' sorusu üzerine de Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Yok efendim ama biz isteriz ki geçmişte herhangi bir partiye oy verenlerin CHP'ye oy vermesini, her tarafta söylüyorum. Nasıl iktidar olacağız  Oylarımız sabit mi kalacak  Biz istiyoruz ki bu güzel coğrafyada halkın iktidarını kurmak için geçmişte hangi siyasi partiye oy vermişse ama bu dönem CHP'ye versin. CHP'nin Türkiye'nin çağdaşlaşması sürecinde önemli bir katkı yapacağına inanıyorum. Biz demokrasiyi ve özgürlüğü getireceğiz. 4'üncü devrime imza atmaya çalışıyoruz. Ancak telaş şuradan CHP'nin oyu yükseliyor, AKP'nin oyu düşüyor. Sayın Erdoğan diyor ki 'birinci gelmezsem'. Kimin oyu düşerse o genel başkanlıktan istifa etsin. Yüreği varsa çıksın söylesin meydanlarda 'AKP'nin oyu düşerse ben genel başkanlığı bırakacağım' desin. Ben de buradan söylüyorum. CHP'nin oyu düşerse ben genel başkanlıktan ayrılacağım. Bu kadar basit.''

''MHP'deki kaset istifalarından sonra oyların CHP'ye kayacağına dair bazı iddialar var. Bu konuda neler düşünüyorsunuz '' sorusuna da Kılıçdaroğlu, ''Yandaş köşe yazarlarını ciddiye almıyorum arkadaşlar. Onlar bir odaktan talimat alıyorlar. O çerçevede yazı yazıyorlar'' karşılığını verdi.

Patlamada yaralanan Ayten Bal'ın babası Mustafa Bal da Kılıçdaroğlu'na ilgisinden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, ''Bir başkasının da kızı olabilirdi. Böyle olayları kınıyoruz'' dedi.

SANA BAŞKANLIĞI ZATEN BIRAKTIRACAKLAR !
 // BATUHAN
"Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış", hadi diyelim yenilikçi yürüyen bir çarkçı olarak seninki 13 hazirana kadar yansın. Bay kemal sen istesende istemesende 13 hazirandan sonra bir saniye tutmazlar, silivriden getirilecekler seni tanımayacakları malumunuz belki baykala yaptıkları kıyak gibi vekil olarak kalırsın.
Sonrası alır maaşını candaş veya yoldaş olarak yan gelip yatarsın. Hernekadar bir alevi olarak diline sahip çıkamadın isede idare ederler....
27 Mayıs 2011 12:32
ahhhhhhh ah osandık senden ya
 // ALİ
bugün antep e geliyosun acab bizi nasıl ikna edecek oylarımıza talip olacaksın bu şekildemi ya zaten taip erdoğan sölüyo ben 2. parti olursam istifa ederim diye ne konuşuyon sen ya insanların acısı üzerinden ni ye siyaset yapıyosun bununlamı beni ikna edeceksin allah aşkına senin palavralarını boş laflarını dinlemek zorunda değilim.........
27 Mayıs 2011 11:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler