YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Sicilin bozuk
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yıllarca Abdullah Öcalan'la görüşütüğünü iddia ederek Başbakan'ı yalancılıkla suçladı.
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Sicilin bozuk
04 Mart 2013 / 14:42 Güncelleme: 04 Mart 2013 / 14:47

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İmralı tutanakları ile ilgili "Millet, kendi kaderi üzerinden yapılan pazarlık ve anlaşmaları, terör örgütü liderinin ağzından öğrenmek gibi bir zillete mahkum edildi" dedi.

Sanatçı Müslüm Gürses'in cenaze törenine katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda İmralı tutunakları konusunda başbakan Erdoğan'ı eleştiren Kılıçdaroğlu, "Bu tutanakların basına yansımasından sonra sabırla soruyorum. Ortaklardan biri olan Öcalan bu güne kadarki süreci açıkladı. Sıra diğer ortakta, yani Öcalan'ın bu süreçteki kader ortağı Recep Tayyip Erdoğan'da" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın İmralı tutanakları ile ilgili konuşmayacağını söylediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Böylece millete saygı duymadığını açıkça ifade ediyor. Tutanaklar doğruysa biz bu tutanaklar 'niçin yayınladı' diye bir arayış içerisine girmeden sayın başbakanın bu tutanaklarla ilgili görüşlerini paylaşmasını istiyoruz. Bu da bizim en doğal hakkımız. Millet kendi kaderi üzerinde yapılan pazarlık ve anlaşmaları terör örgütü liderinin ağızdan öğrenmek gibi bir zillete mahkum edildi" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın milletten kendisine güvenmesini istediğini belirterek, "Bu talep Tayyip Erdoğan'ın milletimizden şu ana kadar istediği en orantısız talep. Tayyip Erdoğan Abdullah Öcalan ile senelerdir sürdürdüğü görüşmeler hakkında kesintisiz olarak millete yalan söylemiştir. Bu sürecin en büyük yalancısı millete dönüp 'ben size bilgi vermeyeceğim, siz bana güvenin' diyerek güven dilenmesi trajı komik bir taleptir. Açıkça söylüyoruz. Kardeşim biz sana güvenmiyoruz. Bu konuda millete yüzde yüz yalan söylemiş birisin. Bu konuda sicilin bozuk ve güvenilecek en son kişisin. En küçük güveni bile hak etmiyorsun. Yarın grupta bir kez olsun çık ve bu millete adam gibi doğruları söyle" ifadelerini kullandı.

 

İHA

söyleyene bak
 // osman tahmaz
sayın kılıçdaroglunun daha dün meydanlarda ana ana ana dedigigini daha unutmadık birini eleştirirken önce kendine baksın ondan sonra eleştirsin birisi kim olursa olsun bir şeyler yapmaya çalışıyor inşALLAH başarır varsa başka bir çıkar yolu anlat bizde seni alkışlayalım anasına söveceksin ondan sonra unutup sicil memuru olacaksın yok öyle bir şey önce kandi sicilimizi sonra başkalarını sorgulayalım...
04 Mart 2013 14:59
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler