YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan çelişkili iddialar!
Kılıçdaroğlu'ndan çelişkili iddialar!
Kılıçdaroğlu'ndan çelişkili iddialar!
25 Aralık 2008 / 22:36 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ KEMAL KILIÇDAROĞLU, DOĞALGAZ SAYAÇLARIYLA İLGİLİ TUTARSIZ AÇIKLAMALARINA DEVAM EDİYOR.


ÖNCE 168 AVROLUK FİYATI ORTAYA ATAN KILIÇDAROĞLU SONRA RAKAMI DOLARA ÇEVİRMİŞ, BUNA RAĞMEN İDDİASIYLA İLGİLİ HERHANGİ BİR BELGE SUNAMAMIŞTI. İDDİALARIN MUHATABI ELEKTROMED İSE KILIÇDAROĞLU'NUN KONUYU ÇARPITTIĞI YADA HİÇBİR BİLGİ SAHİBİ OLMADIĞINI DUYURDU. 
CHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN SON ZAMANLARDA ORTAYA ATTIĞI İDDİALAR VATANDAŞIN KAFASINI KARIŞTIRMIŞ VAZİYETTE.
KILIÇDAROĞLU ÇIKTIĞI İLK PROGRAMDA ELEKTROMED’İN ANKARA BELEDİYESİ'NE 168 AVRODAN SAYAÇ SATTIĞINI İDDİA ETMİŞTİ. DAHA SONRA MELİH GÖKÇEK’LE YAPTIĞI TARTIŞMADA 168 EUROYU 168 DOLARA ÇEVİRDİ.


EN SON ÇIKTIĞI GENÇ BAKIŞ PROGRAMINDA BİR ÖĞRENCİNİN SORUSU ÜZERİNE İSE AYNI KONUDA ÖNCE 1995 YILINDA YAPILAN İHALEDE 224 DOLARA ALINAN SAYAÇLARIN FİYATINI EUROYA ÇEVİREREK BULDUĞUNU SÖYLEDI.  DAHA SONRA DA AYNI SAYAÇLARIN 150 YTL’YE SATILDIĞINI İFADE EDEREK SÜREKLİ ÇELİŞKİLİ İFADELER KULLANDI.


HÂLBUKİ KILIÇDAROĞLU’NUN DOLARDAN EUROYA ÇEVİRİ YAPTIĞI AB PARA BİRİMİ 1995 YILINDA TEDAVÜLDE BİLE YOKTU. EURO OCAK 2002 YILINDA TEDAVÜLE GİRDİ.


KILIÇDAROĞLU’NUN BİR İDDİASI DA ELEKTROMED SAYAÇLARININ DÜNYANIN EN PAHALI SAYACI OLDUĞU ŞEKLİNDE İDİ. ELEKTROMED YÖN KUR BŞK AHMET KAYA'NIN AÇIKLAMASINA GÖRE 1995 YILINDA YAPILAN İLK İHALEYE DÖRT FİRMA GİRMİŞTİ. EN UYGUN FİYATI İSE O ZAMANKİ ADIYLA ALFAGAZ VERMİŞTİ.


ELEKTROMED YÖN.KUR.BŞK. AHMET KAYA: ALFAGAS KONUSU; KAMUOYUNA MAL OLMUŞ BİR HADİSEDİR. 1994 YILINDAN  BU GÜNE KADAR PEK ÇOK DETAY, İHBAR VE HABER BASINDA YER ALMIŞ, BUNUN NETİCESİNDE DE CUMHURBAŞKANLIĞI, BAŞBAKANLIK, İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI, MALİYE BAKANLIĞI, ANKARA VALİLİĞİ TARAFINDAN  DEFALARCA İNCELENMİŞ BİR KONUDUR. BU İNCELEMELER NETİCESİNDE VE ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NIN İDDİANAMESİYLE ALFAGAS KONUSU İLE İLGİLİ 33 KİŞİ, 1999 YILINDA ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’NE SEVK EDİLMİŞTİR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BİR HUKUK DEVLETİ OLDUĞUNU UNUTMAMAK GEREKİR. 20 EYLÜL 2001 TARİHİNDE MAHKEME, İDDİALARDAN BAŞKA DELİL BULUNMADIĞINDAN, TÜM SANIKLARIN AYRI AYRI BERAATLERİNE KARAR VERMİŞ VE BU KARAR KESİNLEŞMİŞTİR.


BU  FİYAT BİLGİ İŞLEM SİSTEMLERİ VE YAZILIMLAR DAHİL 224.5 DOLARDI. İHALEYE KATILAN DİĞER FİRMALARIN VERDİĞİ FİYATLAR  İSE DAHA YÜKSEK TEKLİFTİ VE FİYATLAR 340 DOLARDAN BAŞLIYORDU. AYRICA DİĞER FİRMALARIN ÜRÜNLERİ YERLİ DEĞİL İTHAL ÜRÜNLERDİ.


KILIÇDAROĞLU'NUN DİĞER İDDİASI İSE ANKARA'YA 168 EUROYA SATILAN AYNI SAYACIN İSTANBULA 23 EUROYA SATILMASI KONUSU İDİ. FAKAT DAHA SONRA ANKARAYA SATILAN SAYACIN ÖN ÖDEMELİ ELEKTRONİK SAYAÇ İSTANBUL'A SATILANIN İSE KLASİK MEKANİK SAYAÇ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI. MEKANİK SAYAÇ İLE ELEKTRONİK SAYACIN HEM FİYAT HEM DE TEKNİK BAKIMDAN MUKAYESESİ SON DERECE ANLAMSIZ.


ELEKTROMED YÖN.KUR.BŞK.AHMET KAYA: KILIÇDAROĞLU'NUN İDDİA ETİĞİ 300 DOLAR ÜCRET EPDK TARAFINDAN AÇIKLANAN ABONE BAĞLANTI BEDELİ ÜCRETİDİR. DİĞER GAZ İDARELERİ İLE AYNI ÜCRET UYGULANIR. ÖN ÖDEMELİ SAYAÇ KULLANAN GAZ İDARELERİNDE 150 DOLAR SAYAÇ BEDELİ ARTI 150 DOLAR BAĞLANTI BEDELİ OLARAK UYGULANIR. NORMAL MEKANİK SAYAÇ KULLANAN İDARELKERDE İSE 150 DOLAR BAĞÜLANTI BEDELİ ARTI 40 DOLAR MEKANİK SAYAÇ BEDELİ ARTI 179 YTL GÜVENCE BEDELİ OLARAK UYGULANIR. BURADA HESAPLADIĞIMIZ ZAMAN ÖN ÖDEMELİ SAYAÇ KULLANAN İDARELERE VATANDAŞIN ÖDEDİĞİ ÜCRET İLE MEKANİK SAYAÇ KULLANAN İDARELERE VATANDAŞIN ÖDEDİĞİ ÜCRET NEREDEYSE AYNIDIR. KILIÇTAROĞLU BU KONUYU ÇARPITMAKTADIR VEYA BİLMEMEKTEDİR. 2007 YILINDA İSE BAŞKENTGAZ ANONİM ŞİRKETİ'NİN YAPMIŞ OLDUĞU İHALE NETİCESİNDE ÖN EDEMELİ SAYAÇ FİYATI 133 YENİ TÜRK LİRASI OLARAK VERİLMİŞTİR.


KILIÇDAROĞLU KATILDIĞI SON PROGRAMDA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN SORULARIYLA DA SON DERECE SIKINTILI ANLAR YAŞADI.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler