YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'ndan 2 sürpriz görüşme
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iki sürpriz görüşme yaptığı ortaya çıktı...
Kılıçdaroğlu'ndan 2 sürpriz görüşme
15 Ekim 2010 / 11:44 Güncelleme: 15 Ekim 2010 / 11:50

Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile buluştu, bugün de eski devlet bakanlarından Kemal Derviş ile görüştü.

Türban konusu Türkiye’nin gündemine referandum mitingleri ile girdi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun referandumdan hemen sonraki sürpriz buluşması ile yoğun olarak tartışılmaya başlandı.

O sürpriz buluşmada, Başbakan Erdoğan türban sorununun çözümü için “Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da görüş alınması gerektiğini” söylemişti.

Ve CHP lideri Kılıçdaroğlu, Diyanet işleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile buluştu.

Buluşma, 11 Ekim akşamı gerçekleşti.

Ancak Kılıçdaroğlu’nun yoğun programı nedeniyle, akşam yemeği olarak planlanan buluşma, önce iptal edildi, son anda tekrar programa kondu.

Şöyle ki;

Kılıçdaroğlu ve Bardakoğlu, 11 Ekim akşamı saat 20.00’de bir akşam yemeğinde buluşarak, sohbet etmek için sözleştiler.

Gündüz saatlerinde Kılıçdaroğlu, Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi’nin öğretim yılı açılış törenine katıldı, bir konuşma yaptı.

Törende son konuşmayı da 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel yapacaktı. Demirel’in konuşmasının bitiş saat 17.15 olarak görünüyordu.

Kılıçdaroğlu, Isparta’dan Ankara’ya karayoluyla dönecekti. Hemen bir hesap yapıldı, Ankara’ya ancak 21.30 civarında dönülebileceği ortaya çıktı.

Bunun üzerine, Diyanet İşleri Başkanlığı aranarak, saat 20.00’deki yemeğe Kılıçdaroğlu’nun yetişemeyeceği  bildirildi, görüşmenin bir başka güne alınması istendi.

Ancak tam Ankara’ya dönüş yoluna geçilmişti ki, Kılıçdaroğlu 9. Cumhurbaşkanı Demirel’den bir telefon aldı. Ankara’ya uçakla dönecek olan Demirel, CHP Lideri’ni de uçağına davet etti.

Ankara’ya beklenenden erken gideceği ortaya çıkan Kılıçdaroğlu’nun özel kalemi, Diyanet İşleri Başkanlığı’nı arayarak, “Eğer Sayın Bardakoğlu bu akşam (11 Ekim) için yeni bir program yapmamışsa, yemek programını gerçekleştirebiliriz” denildi. Olumlu yanıt alınınca da, Kılıçdaroğlu-Bardakoğlu buluşması gerçekleşti.

Yemeğe, CHP liderinin yanında Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç ile Parti Meclisi üyesi Sencer Ayata katıldı.

Ve yemekte konuşulanlar....

KUR’AN KURSU DA, ALEVİLERE EĞİTİM DE KONUŞULDU

CHP kaynaklarına göre, yemek “sadece türban konusuna” yönelik gerçekleşmedi. Yemekte, Türkiye’de konuşulan her konu gündeme geldi.

Bir CHP yetkilisine göre, “yasadışı Kur’an kursları ve bunların engellenmesi konusu da, Alevilere din dersi konusu da, hepsine bir şekilde değinildi”, ancak ayrıntılara girilmedi.

CHP kurmayları, yemeğin kesinlikle bir “nezaket yemeği” olduğunun altını çiziyorlar.

Ve ekliyorlar:

“CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam da gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile buluştu. Bu akşam ise, sanatçılardan, sporculara, işadamlarına kadar toplumun çok geniş bir kitlesi ile buluşma var. CHP Lideri, her kesimle görüşüyor, beyin fırtınası yapıyor. Diyanet İşleri Başkanı ile buluşması da bu açıdan ele alınmalı…”

SÜRPRİZ KILIÇDAROĞLU - KEMAL DERVİŞ GÖRÜŞMESİ

Kılıçdaroğlu'nun Diyanet İşleri Başkanı ile görüşmesinin ortaya çıkmasının ardından bir sürpriz buluşma haberi daha geldi. Kılıçdaroğlu'nun bugün eski devlet bakanlarından ABD'deki düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsünün küresel ekonomi ve kalkınmadan sorumlu Başkan Yardımcısı Kemal Derviş ile İstanbul'da görüştüğü ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen programa katılmak için Kahramanmaraş'a gitmek üzere saat 06.45 sıralarında Atatürk Havalimanı'na geldi. Ancak hava muhalefeti nedeniyle uçağı kalkmadığı için Kahramanmaraş'a gidemedi.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'nda Türkiye'ye gelen Kemal Derviş ile karşılaştı. Atatürk Havalimanı VIP salonunda bir araya gelen Kılıçdaroğlu ile Derviş, yaklaşık 45 dakika görüştü.

Kılıçdaroğlu ve Derviş'in, dünyadaki ve Türkiye'deki ekonomik gelişmelere ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulundukları belirtildi. (Hürriyet)
 

boş işler bunlar
 // kemal
Bir iki görüşme ile çözülecekti de bugüne kadar Kemal bey neredeymiş acaba? Bunlar şov amaçlı görüntüler. Aslı temeli yok. Kanmak kolaydır. Ama icraatı görmek ve devam ettirmek aslolandır. Boşa kürek sallıyor bu bey. Kaldı ki doğru da söylemiyor maalesef....
15 Ekim 2010 12:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler