YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu'na tepkilerinin nedenini açıkladılar
CHP'ye tepki mahiyetinde pankart asmalarının sebebini Lokman Aylar, artık belirli noktalara geldikten sonra zaruri bir durum oluştuğunu ve ifade özgürlüğünü kullanarak Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdiklerini ifade etti.
Kılıçdaroğlu'na tepkilerinin nedenini açıkladılar
11 Haziran 2016 / 04:57 Güncelleme: 11 Haziran 2016 / 09:26

Kanal A'da yayınlanan Fahrettin Damga'nın sunduğu 'Gözden Kaçanlar' programına konuk olan Türkiye Gaziler Vakfı Genel Başkanı Gazi Lokman Aylar ve Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Kılıçdaroğlu'nun tepki çeken konuşmalarının ardından pankartları asmaya götüren sebepler hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Lokman Aylar, Kılıçdaroğlu'na gösterdikleri tepkinin sebebini şöyle açıkladı​:

MADEM İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ VAR, BİZİMKİSİ DE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ 

Biz bu vatan için bedel ödemişiz, canlar ödemişiz, uzuvlarımızı vatana bırakmışız. Ben 1996 yılında Hakkari Çukurca'da bir böbreğimi bir gözümü kaybettim. 2 yıl GATA'da kaldım, çile çektim. Niye yaptım bu işi? Neden bu göreve talip oldum? Bu vatan için, bayrak için, ecdadımızın bize bıraktığı miras için talip oldum.

Görevimizi yerine getirdik. Ama bugün duruma bakıyoruz, çıkıyor birileri DHKP-C'yi, PKK'yı savunuyor. Onları hapishanede ziyarete gidiyor. Bunlar kim? Benim askerime kurşun sıkan, yaralayan düşmanlarımız. Bunlara destek veriyorlar.

4 Mart 2016'da CHP'li bir grup Cizre raporu hazırladı. O raporda, görev yapan asker ve polis yargılanmalıdır yazıyordu. Bunun da üstünde devlet orantısız güç kullanmıştır gibi ifadeler yer aldı.

Biz buna tepki gösterdik, çelenk koyduk ve Kılıçdaroğlu'na seslendik. Dedik ki, 'Sayın başkan, içindeki vatan hainlerini, PKK sevicileri, ülkeyi ihanet eden o zihniyeti temizleyin. Siz CHP seçmenine yakışmıyor bu durum. Ama ilgilenilmedi.

BU ACI BİZİ KAVURDU

Sayın Kılıçdaroğlu çıktı, 'Biz hasta olan PKK üyelerini, DHKP-C üyelerini hapishanelerde ziyaret ettik. Bunu söylediği gün bizim 7 şehidimiz ve sivil vatandaşlarımızı şehit verdiğimiz günün akşamı söyledi. Bu acı bizi kavurdu artık son noktaya geldik.

Bunun geçmişi var. CHP vekillerinin daha önce söyledikleri var. İzmir vekili Hülya Güven diyor ki, 'Bizde PKK sorunu var, şehitlerimiz var, her iki taraftan da şehitlerimiz var'. Ne demek bu? Eli kanlı terör örgütlerini savunuyorsunuz burada.

TERÖRİST CENAZESİNDE GÖZYAŞI DÖKÜYORLAR

Başka bir vekil ise terörist cenazesinde gözyaşı döküyor. Benim burada şehidim, evladını yetim bırakıyor, siz çıkıyorsunuz terör örgütünün cenazesinde gözyaşı döküyorsunuz, sonra çıkıp diyorsunuz ki gaziler niye bu kadar tepki gösteriyor. Nereye kadar bizim de bir sınırımız var. Biz de dolduk artık.

Neticede ifade özgürlüğü varsa, terör sevicilerini lanetliyoruz dedik ve böyle pankartlar çıkardık.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

inanın...
 // Metin Irmak

İnanın!. Şu CHP ve Kılıçdaroglu lafını duymuyormuyum,bütün sinirlerim tepeme çıkıyor,tüylerim diken diken oluyor. Zaten hemen kanalı değiştiriyorum......
11 Haziran 2016 Cumartesi 16:06
 // Hüseyin
Bundan sonra vakıfın yaptığı güzel pankartı tebrik ediyorum protesto ettmek için böyle pankart açarak millete anlatmak çok güzel tebrik ediyorum...
11 Haziran 2016 14:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler